جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

اپل

جریمه ۱۵ میلیارد دلاری، بیخ گوش اپل

02:00۱

اپل که به تازگی از معافیت در پرداخت جریمه ۱۵ میلیارد دلاری برخوردار شده بود، با درخواست تجدید نظر از سوی کمیسیون اتحادیه اروپا، بار دیگر خطر پرداخت این رقم را بیخ گوش خود حس می‌کند.

به گزارش اسپات نیوز، بر اساس قوانین ایرلند شرکت‌ها باید سالیانه ۱۲.۵ درصد از درآمدشان را به عنوان مالیات پرداخت کنند اما کمیسیون اروپا با انجام تحقیقات گسترده پی‌ برد که اپل در سال ۲۰۱۴ تنها ۰.۰۰۵ درصد از درآمدش را به عنوان مالیات پرداخت کرده بود. در نتیجه این بازرسی‌‌ها اپل به خاطر فرار مالیاتی به پرداخت ۱۵ میلیارد دلار جریمه محکوم شد.

سه ماه قبل اما اپل در دادگاه عمومی اتحادیه اروپا توانست به لطف فقدان اسناد کافی این جکم را لغو کند. با این حال کمیسیون اروپا معتقد است که اشتباهایی در این حکم رخ داده که باید توسط «دیوان دادگستری اروپا» به عنوان عالی‌ترین نهاد رسیدگی به مسائل مربوط به قوانین اتحادیه بازبینی شود. «مارگارت وستاگر»،کمسیر امور رقابتی اروپا در این باره گفت:

«اگر اعضای اتحادیه برای برخی شرکت‌های بین‌المللی خاص مزایای مالیاتی قائل شوند که در اختیار رقبایشان نیست، به رقابت عادلانه در اتحادیه لطمه خواهند زد. ما باید از تمام ابزارهایی که در اختیار داریم برای اطمینان از اینکه شرکت‌ها سهم خود از مالیات را پرداخت می‌‌کنند، استفاده کنیم. در غیر این صورت خزانه دولت و شهروندان از وجوه ضروری برای سرمایه‌گذاری محروم خواهند شد؛ وجوهی که حالا برای بازیابی شرایط اقتصادی بیش از همیشه به آن نیاز داریم.»

اپل اما طور دیگر به مساله نگاه می‌کند. سخنگوی این شرکت در واکنش به اعلام درخواست تجدید نظر گفته از سه ماه قبل که دادگاه عمومی رای کمیسیون را باطل کرد هیچ‌ چیز عوض نشده. وی با اشاره به بررسی درخواست کمیسیون پس از دریافت آن تاکید کرد که رای دادگاه عمومی ثابت کرده این شرکت همیشه در ایرلند از قوانین پیروی کرده؛ همانطور که در دیگر کشورها نیز اینکار را انجام می‌دهد.

انتهای پیام

منبع
دیجیاتو
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=1244

438 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

1 دیدگاه

  1. aref.nozar

    مفید بود ممنونم

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com