جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

وام ودیعه مسکن

وام ودیعه مسکن ؛ چه کسانی مشمول شدند؟

01:27۰

مدیران بانک مرکزی و وزارت راه‌وشهرسازی با حضور در کمیسیون عمران طی هفته آینده، پاسخگوی مشکلات مستاجران در پرداخت وام ودیعه مسکن خواهند بود.

به گزارش اسپات نیوز، پرداخت وام ودیعه مسکن به مستاجران با دست انداز‌های بسیاری همراه شده است.قرار بود شرایط ضمانت‌نامه برای این وام آسان باشد اما به دو ضامن با نامه کسر از حقوق تغییر کرد، همچنین طبق گفته معاون وزیر راه قرار بود دارندگان سهام عدالت با استفاده از سهام عدالتشان این تسهیلات را دریافت کنند که اما این موضوع نیز از سوی بانک‌ها مورد پذیرش قرار نمی‌گیرد.در شرایطی که برخی مستاجران در اخذ تسهیلات ودیعه مسکن ناکام بودند برخی از غیرمستاجرها با استفاده از کد رهگیری صوری، موفق به اخذ این وام شده‌اند.

در این خصوص پس از پیگیری‌های تجارت‌نیوز قرار است در هفته پیش‌رو مدیرانی از بانک مرکزی و وزارت راه‌وشهرسازی با حضور در کمیسیون عمران پاسخگوی این مسائل باشند که به گفته رئیس کمیسیون عمران، از ۱.۵ میلیون نفری که برای وام ودیعه مسکن ثبت‌نام کرده‌اند تنها به حدود ۲۲ هزار نفر وام پرداخت شده است.

در این خصوص محمدرضا رضایی کوچی، رئیس کمیسیون عمران در واکنش به این موضوعات در توئیتی نوشت: «از ۱.۵ میلیون نفری که برای وام ودیعه مسکن ثبت نام کرده‌اند حدوددا به ۲۲ هزار نفر وام پرداخت شده است. همکاری و همراهی لازم در سیستم بانکی برای پرداخت وام وجود ندارد. در هفته جاری متولیان امر از بانک مرکزی و وزارت راه برای پیگیری و رفع موانع پرداخت وام به کمیسیون عمران دعوت خواهیم کرد».

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=1245

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com