جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

کیش، اولین ایستگاه ۵G در ایران

01:46۱

بنابر اعلام سازمان منطقه آزاد کیش، زیرساخت‌های ارتباطی موردنیاز و آمادگی در منطقه آزاد کیش برای پیاده‌سازی شبکه تلفن همراه ۵G و خدمات کاربردی مرتبط با آن ایجاد شده است.

به گزارش اسپات نیوز، نخستین سایت ۵G ایران، دوم مرداد با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و اپراتور ایرانسل در تهران راه‌اندازی شد. در هفته‌ی جاری قرار است دو تفاهم‌نامه در حوزه‌های خدمات پزشکی و حمل‌و‌نقل هوشمند بر بستر نسل پنجم ارتباطات با همکاری شرکت ایرانسل امضا شود.

مراسم انعقاد تفاهم‌نامه‌ چهارجانبه‌ برای طراحی و ایجاد پایلوت حمل‌و‌نقل هوشمند شهری مبتنی بر شبکه‌های ارتباطات سلولی نسل جدید در چهارچوب شبکه ملی اطلاعات جزیره کیش فردا، یکشنبه در تهران برگزار می‌شود.

زیرساخت‌های ارتباطی موردنیاز و آمادگی در منطقه‌ی آزاد کیش برای پیاده‌سازی شبکه تلفن همراه ۵G و خدمات کاربردی مرتبط با آن ایجاد شده است.

هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه، ایجاد پایلوت حمل‌و‌نقل هوشمند شهری مبتنی بر شبکه‌های نسل جدید مخابراتی عنوان شده است. بر این اساس، حمل‌و‌نقل هوشمند با استفاده از ظرفیت فناوری‌های نوین در جزیره کیش به‌صورت آزمایشی، عملیاتی شده و از قابلیت‌های اینترنت اشیا نیز در این حوزه استفاده می‌شود. تجربیات این طرح پایلوت می‌تواند برای تسری خدمات ۵G به سایر شهرهای ایران کمک کند.

ستار هاشمی، معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، از امضای تفاهم‌نامه‌ی دیگری نیز با دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خبر می‌دهد که ارائه‌ مشاوره‌ی خدمات پزشکی از راه دور بر بستر فناوری‌های نوین را در دستورکار دارد.

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، برای پیاده‌سازی سایر کاربست‌های تکنولوژی نسل پنجم ارتباطات در صنایع مختلف، همکاری سایر اپراتورها در برنامه قرار دارد.

انتهای پیام

منبع
زومیت
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=1334

1 دیدگاه

  1. AMIRREZA79714145

    جالب بود ممنون

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com