جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

اینترنت موبایل

افزایش ۸۰ درصدی مصرف اینترنت همراه در کشور

02:25۰

مدیرعامل همراه اول گفت: میزان مصرف دیتای مشترکین تلفن همراه از سال گذشته تاکنون ۸۰ درصد افزایش یافته، بنابراین حجم تولید محتوا نیز باید افزایش یابد.

به گزارش اسپات نیوز، مهدی اخوان بهابادی مدیرعامل همراه اول در همایش رونمایی از کاربست‌های ۵G در ایران با اشاره به ضرورت تأمین و تولید محتوای مجازی به موقع همراه با رشد فناوری در کشور گفت: در کنار رشد فناوری اینترنت سیار تأمین محتوای منطبق با نیاز کشور با مشارکت همه دستگاههای متولی نیز باید در اولویت قرار بگیرد.

وی افزود: آمار همراه اول نشان می‌دهد که میزان مصرف اینترنت مشترکین آنها طی یک سال گذشته بیش از ۸۰ درصد رشد داشته است. بهابادی ادامه داد: مردم بیشتر از اینترنت استفاده می‌کنند و اقبال بیشتری به آن نشان می‌دهند ولی اگر این میزان مصرف در ماه‌ها و سال‌های آینده چند صد درصد دیگر رشد کند که احتمالا به آن درجه هم برسد، باید فکر کنیم که در حوزه محتوایی چطور ورود پیدا کنیم و آن را اعتلا ببخشیم.» به باور بهابادی در حوزه های محتوایی واکنش به موقعی نشان داده نمی شود و باید زودتر در این زمینه فکری کرد.

در این مراسم تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) در راستای توسعه زیست بوم فناوری‌های نسل پنجم شبکه‌های مخابراتی، اینترنت اشیاء و هوش مصنوعی امضا شد.

اهداف کلی این تفاهم‌نامه اجرای سیاست‌های کلی علم و فناوری کشور در توسعه اقتصاد مقاومتی و دانش‌بنیان، پاسخگویی اثربخش به نیازهای فناورانه در اکوسیستم فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) و همچنین غلبه بر شرایط تحریم و رونق کسب‌ و کار ایرانی-اسلامی در سطح ملی و بین‌المللی است.

اخوان بهابادی با اشاره به شبکه شاد می‌گوید که این پلتفرم با همکاری وزارت ارتباطات جان تازه‌ای گرفته و مصرف اینترنت مردم در شبکه شاد در حال حاضر به پهنای باند مصرفی ۲۱۵ گیگابیت بر ثانیه رسیده است: «این رقم تقریبا روزی ۱۵ تا ۲۰ گیگابیت بر ثانیه رشد می‌کند.»

به گفته اخوان بهابادی بهره برداری از نخستین Node‌های نسل پنجم تلفن همراه در شبکه همراه اول در دانشگاه های تهران، صنعتی شریف و علوم پزشکی شهید بهشتی خبر داد.نیز به زودی در سه دانشگاه شریف، امیر کبیر و تهران راه اندازی می‌شوند تا دانشگاهیان با این فناوری آشنا شده و بتوانند به تجاری سازی آن فکر کنند: «در همراه اول بحث بومی سازی تجهیزات درحال انجام است و برخلاف نسل های سوم و چهارم تلفن همراه که تمرکز اپراتورها روی توسعه شبکه بود، در همراه اول مصمم هستیم ۵G را با ظرفیت دانشگاهی کشور پیش ببریم.»

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=1529

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com