جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

تاثیر مذاکره احتمالی ایران و آمریکا بر بورس

02:00۰
با داغ شدن خبر مذاکره احتمالی ایران و آمریکا، بسیاری از فعالان بازار ارز منتظر شوک منفی به بازار و در مقابل خیلی از سهامداران منتظر شوک مثبت این خبر به بازار هستند.

به گزارش اسپات نیوز، ادعای عجیب درباره مذاکره محرمانه ایران و آمریکا گمانه شوک منفی به بازار ارز را به همراه داشت اما نرخ دلار امروز مقاومت قابل توجهی از خود نشان داد و این گمانه و خبر افزایش چشمگیر صادرات نفت ایران نتوانست کاهش شدید قیمت دلار را به همراه داشته باشد.با این حال، با انتشار اخبار بیشتر درباره گمانه‌زنی‌های مذاکره به نظر می‌رسد اثرگذاری این خبر بر بازار ارز محتمل است و در مقابل سهامداران نیز به تدریج اظهار امیدواری می‌کنند که ممکن است این موضوع شوک مثبتی را برای شاخص بازار سهام به همراه داشته باشد.

با این حال، امروز بازار سهام نتوانست رشد قابل توجهی را ثبت کند و هرچند آغاز خوبی داشت اما در میانه راه و خصوصا پس از انتشار خبر ممنوعیت فروش سهام خریداری شده در همان روز، کم کم رشد شاخص آهسته شد و شاخص عقب نشست.

اما از نگاه کارشناسان اخبار سیاسی همواره محرک مطلوبی برای بازار سهام می‌توانند باشند. در پپیش‌بینی‌های نیمه دوم امسال از بازار سهام نیز اغلب کارشناسان با اشاره به اوضاع اقتصادی و اخبار این حوزه پیش‌بینی کرده‌اند که این بازار دیگر به مانند نیمه نخست امسال رشد شارپی نخواهد داشت اما تاکنون کمتر کسی از اثرگذاری یک خبر سیاسی مهم با سیگنال مثبت بر این بازار سخن گفته است.

از سوی دیگر واکنش برخی کاربران در فضای مجازی به همراه برخی مخاطبان تجارت‌نیوز نشان می‌دهد تاثیرگذاری اخبار سیاسی با این جنس بر بازار سهم محتمل است و شاید همزمانی این اتفاق با کاهش احتمالی قیمت دلار باعث افزایش تمایل به سرمایه‌گذاری در بازار سهام شود. آیا خبر مذاکره ایران و امریکا ناجی بازار سهام خواهد شد؟

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=1410

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com