جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

سوییت

۴۰ متر سوئیت ؛ ۲.۵ میلیارد تومان!

02:00۰

قیمت مسکن در تهران افزایش قابل توجهی یافته به گونه‌ای که در برخی از مناطق از جمله شهرک اکباتان و میدان فاطمی قیمت سوییت ۴۰ متری به حدود دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان رسیده است.

به گزارش اسپات نیوز، یکی از مشاوران املاک درباره وضعیت مسکن گفت: یک آپارتمان ۴۰ متری در میدان فاطمی دارم و قیمتش هم دو میلیارد تومان است.

وی ادامه داد:: تقاضا برای خانه‌های متراژ پایین بیشتر است. مردم چون پول ندارند و قدرت خرید مسکن آنها پایین آمده است سراغ متراژ بالا نمی‌روند. سال گذشته همین سوییت ۴۰ متری قیمتی حدود ۴۰۰ میلیون تومان داشت.

سوییت‌های بدون آپشن خاص که قیمت میلیاردی دارند

به نظر می‌رسد فروشنده‌ها حلقه افزایش قیمت را بر خریداران تنگ‌تر کرده‌اند و به نوعی پیامشان این است که سرم را بشکن، نرخم را نشکن. یک مشاور املاک دیگر می‌گوید: «سوییت ۴۳ متری در اکباتان داریم، ۲/۵ میلیارد تومان هم می‌فروشیم.»

اما  آیا این سوییت‌ها دارای امتیاز و شرایط ویژه‌ای است؟ او پاسخ می‌دهد: «خیر، سوییت‌ها آپشن خاصی ندارند. اما این سوییت‌ها روی پشت‌بام و در بالاترین طبقه از هر ورودی قرار دارند. به عبارتی بخشی از پشت‌بام خانه است و بخش دیگر روف گاردن است.»

به نظر می‌رسد وجود روف گاردن قیمت این سوییت‌ها را به ۲/۵ میلیارد تومان رسانده است. اما مشاور املاک می‌گوید: «همه سوییت‌های اکباتان در همین محدوده قمیتی است و پایین‌تر از این قیمت پیدا نمی‌شود.

بر اساس آخرین گزارش بانک مرکزی، متوسط قیمت مسکن در تهران متری ۲۳ میلیون تومان است. این قیمت نسبت به مرداد ماه سال گذشته، ۷۷.۴ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

این افزایش قیمت، تاثیر خود را بر تعداد معاملات گذاشته است. چراکه گزارش بانک مرکزی نشان می‌دهد تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی در شهر تهران در مردادماه سال جاری نسبت به ماه قبل ۳۵.۴ درصد کاهش داشته است. اما مشخص نیست این مسیر رو به افزایش تا کجا ادامه دارد.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=1462

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com