جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

سهام عدالت

سهام عدالت ؛ پول فروشندگان کجاست؟

05:29۰

یکی از نگرانی‌های پیرامون سهام عدالت، موضوع تاخیر در واریز نشدن پول حاصل از فروش آن به حساب مشتریان است و این سوال را به وجود آورده که پول سهام فروخته شده کجاست؟

به گزارش اسپات نیوز، در کنار وعده‌ها و طرح‌های عملی نشده برای سهام عدالت مسیر فروش و دریافت پول آن نیز هر روز سخت‌تر می‌شود و سهامداران با چالش‌های جدیدی مواجه می‌شوند.

بیش از یک ماه و نیم است که درخواست‌های فروش سهام عدالت در کارگزاری‌های بانکی و غیربانکی تلنبار شده است و امکان فروش آن وجود ندارد. مدیران این کارگزاری‌ها از عدم امکان فروش سهام عدالت به علت نبود تقاضا در حقوقی‌ها نسبت به خرید بلوکی سهام عدالت می‌گویند.

اما در میان آشفته‌بازار سهام عدالت برخی از سهامداران می‌گویند وقتی وارد پنل کارگزاری‌ها می‌شوند و گزارش فروش را می‌بینند، جلوی برخی از سهم‌ها نوشته شده: سهام فروخته شده و پول آن در انتظار پرداخت است یا گزارش واریزی وجود دارد؛ اما سهامدار مدعی است که چنین پولی را دریافت نکرده است.

در ادامه اظهارنظر برخی از مخاطبان تجارت‌نیوز آورده شده و مهم‌ترین سوال آنها این است که پول سهام عدالت آنها کجاست؟

بیشتر بخوانید:

انتظار طولانی برای دریافت پول سهام عدالت

«۲۴ شهریور پول را پرداخت کردند ولی به شماره شبا پرداخت کردند و به شماره حساب پرداخت نکردند یعنی تو کارت نیست که قابل برداشت باشه»

«در این دو ماه سهام من فروخته شده اما واریز نمیشه. دوماه نوشته در انتظار پرداخت.. تو رو به خدا مگه یه واریز چقدر زمان میبره. هر چقدر هم پیام میدیم فقط میگن همکاران با شما تماس میگیرن. به خدا که مردم گرفتارن.»

«بانک سپه بدونه هیچ دلیلی ازشصت درصدسهام عدالت فقط یک میلیون پانصد هزار واسه من.اونم بعد از دوماه واریز کرد حالا که سی درصد دوم را هم فروختم بعد از یکماه واریز شده اما چرا توحسابم نیست فقط توسایت نوشته وتاریخ وشماره شبا هم درسته سهامم فروخته شده اما چرا هیچی توحسابم نیست»

«تمام ۳۰ درصد سهام من بیشتراز یک ماهه که فروخته شده اما کارگزاری بانک ملی پرداخت نمیکنه فقط چندتا واریزی کم داشته بقیشو نمیدونم چطور زده واریز شده ولی برام نیومدن بعد اگه مشکلی بود این چندتا واریزی چطور اومده»

«از روی ناچاری سهام عدالت یک ملیونیم رافروختم وسهام بنده شصت درصدش همفروش رفته وپرینت ان راازدفاتراینترنتی گرفتم که واریزشده به حساب شبای بنده نزدبانک کشاورزی امابانک ازواریزپول به حساب بنده سربازمیزند»

«این در انتظار پرداخت و کی میخواید واریز کنید ۱ ماه بیشتر در انتظار پرداخته واریز کنید دیگه»

«حدودا یک ماهی میشه سه مبلغ ۲۰۰،۵۰۰ و ۴۰۰ تومنی در انتظار پرداخته، کارگذاری فارابی ایا پروسه فروش و پرداخت انقدر طولانیه؟؟؟؟؟؟ اگر فروش رفته چرا واریزش انقدر طول میکشه؟؟»

«الان دقیقا ۳۸ روزه سهام فروش رفته در قسمت واریزی در انتظار پرداخت نشون میده ولی واریز نمیشه»

«به کارگزاری فارابی هر چقدر زنگ میزنم تقصیرو میندازه گردن سپرده گزاری مرکزی. الان دو ماهه تو لیست واریزیام ، تقریبا ۷ میلیون رو زده در انتظار پرداخت، زنگ میزنم ، میگن این مقدار سهام فروش رفته ولی سپرده گزاری مرکزی پولشو نمیده ک بزنیم ب حسابت»

به نظر می‌رسد در این خصوص همه نهادهای درگیر در فرایند فروش سهام عدالت از جمله شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، سازمان بورس و اوراق بهادار، بانک‌ها، کارگزاری‌ها و کانون کارگزاران باید پاسخگو باشند.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=1643

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com