جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

نوسان‌گیران بورس

واکنش نوسان‌گیران بورس به تصمیم جدید

01:16۰

در پی انتشار خبر ممنوعیت نوسان‌گیری روزانه و دفاع تمام‌قد مسئولان سازمان بورس از آن، میزان معاملات روزانه بازار سرمایه با افت محسوسی روبه‌رو شده است.

به گزارش اسپات نیوز، تا پیش از شروع دوره ریزش شاخص بورس، روزانه به صورت میانگین بیش از هزار میلیارد تومان نقدینگی جدید وارد بازار سهام می‌شد. در دوره اوج شاخص بورس در امسال میزان معاملات بازار سهام به رقمی بین ۲۵ هزار میلیارد تومان تا ۳۰ هزار میلیارد تومان رسیده بود. اما پس از تصمیم جدید مقامات بورس برای سهامداران مبنی بر ممنوعیت نوسان‌گیری روزانه، میزان معاملات روزانه بورس هم‌اکنون به شدت افت کرده است.

امروز دوشنبه، هفتم مهر ماه امسال ارزش معاملات روزانه بورس در حالی به ۲.۶ هزار میلیارد تومان رسیده که این رقم در هفته پیش هم حدود شش هزار میلیارد تومان بود. بنابراین به نظر می‌رسد پس از اینکه تصمیم‌گیران بازار سهام فروش سهام خریداری شده در روز خرید را ممنوع کرده‌اند، ارزش معاملات بازار سهام نسبت به هفته گذشته نصف و نسبت به دوره اوج شاخص بورس یک دهم شده است.

در روزهای اخیر در شبکه‌های اجتماعی از جمله توییتر خیلی از کارشناسان هشدار داده بودند که این تصمیم ممکن است تبعات نامطلوبی را برای بازار سهام داشته باشد و ابراز نگرانی کرده بودند که با این اتفاق، ممکن است کسانی که از فرصت نوسان‌گیری بورس استفاده می‌کردند حال به بازارهای دیگر برای نوسان‌گیری مراجعه کنند.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=1764

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com