جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

ب ام و

تقلب ب‌ام‌و ۱۸ میلیون دلار آب خورد!

01:07۰

در پی انتشار آمار فروش غلط طی سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹، کمپانی ب‌ام‌و از طرف کمیسیون امنیت و مبادله آمریکا ۱۸ میلیون دلار جریمه شد.

به گزارش اسپات نیوز، بر اساس اطلاعاتی که توسط «SEC» آمریکا منتشر شده بی ام و بدون در نظر گرفتن بازه زمانی و تا زمان رسیدن به اهداف شرکت میزان خرده فروشی رسمی خود را به طور دقیق و صحیح منتشر نکرده است.

بی ام و حتی به نمایندگان خود پول پرداخته کرده تا خودروهای حاضر در نمایشگاه را به عنوان خودروی فروخته شده به صورت اقساطی یا نقدی به ثبت برسانند تا این شرکت مدل‌های مذکور را نیز به آمار فروش خود اضافه کند. این در حالی است که شرکت بی ام‌و با اتکا به همین گزارش فروش توانسته ۱۸ میلیارد دلار سرمایه با ارائه اوراق مشارکت در بازار بورس جذب کند.

مدیر بخش اجرایی احکام کمیسیون امنیت و مبادله آمریکا در این باره گفت:

شرکت هایی که قصد جذب سرمایه از طریق بازار ایالات متحده آمریکا را دارند موظف به ارائه آمار دقیق به سرمایه گذاران هستند. شرکت بی ام و با این که در زمینه فروش محصولات خود در بازار ایالات متحده آمریکا عملکرد خوبی نداشته است اما به واسطه آمار غلط فروش توانسته سرمایه خود را در ایالات متحده آمریکا افزایش دهد

در همین رابطه شرکت بی ام‌و همکاری با سازمان «SEC» را تایید کرده است اما صحبتی در زمینه پرداخت جریمه نکرده است. بی ام‌و AG، بی ام و آمریکای شمالی و بی ام‌و US به طور مشترک تعهد داده‌اند که از ارتکاب جرایم مشابه خودداری کنند و در همین راستا با پرداخت جریمه در نظر گرفته شده موافقت کرده‌اند.

این اولین بار نیست که یک خودروساز برای ارتقای میزان سرمایه گذاری و کسب رضایت سرمایه گذاران خود دست به چنین کاری می‌زند. گروه خودروسازی FCA «فیات کرایسلر» نیز بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ دست به چنین کاری زده بود. در دهه‌های گذشته میتسوبیشی و کادیلاک نیز این کار را انجام داده بودند.

انتهای پیام

 

منبع
دیجیاتو
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=1811

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com