جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

فعالیت اوبر در لندن

تمدید ۱۸ ماهه فعالیت اوبر در لندن

02:00۰

اگرچه اوبر طی سال‌های گذشته حواشی بسیاری در لندن داشته اما حکم ادامه فعالیت این کمپانی در دادگاه تمدید شده و تا مدت ۱۸ ماه دیگر می‌تواند در پایتخت بریتانیا به فعالیت‌های خود ادامه دهد.

به گزارش اسپات نیوز، قاضی پرونده در حکم خود اعتراف کرده که اوبر شکست‌های تاریخی داشته است. سال گذشته میلادی اداره حمل و نقل لندن (TfL) اعلام کرد که به علت الگویی از شکست‌های اوبر، مجوز فعالیت آن در این شهر را تمدید نمی‌کند. TfL از این کمپانی به علت امکان آپلود تصاویر رانندگان غیرمجاز برای حساب‌های راننده انتقاد کرده بود.

۲۴ راننده از چنین روشی استفاده کرده و توانسته بودند حساب‌های خود را با ۲۰ نفر دیگر به اشتراک بگذارند و در مجموع ۱۴,۷۷۸ سفر با راننده اشتباهی انجام دهند. تمام این سفرها بدون بیمه بوده‌اند و یکی از رانندگان که مجوز آن توسط TfL لغو شده بود، توانست با این روش مسافران را جابجا کند.

در این حکم قاضی عنوان شده که اوبر در حال بهبود استانداردهای خود است:

«من از کاری که آن‌ها مانند کسب و کارهای معقول در این بخش انجام می‌دهند، راضی هستم.»

به عنوان بخشی از حکم قاضی، اوبر برای مدت ۱۸ ماه می‌تواند در لندن فعالیت کند که ۳ ماه از مجوز موقت ۱۵ ماه این شرکت در سال ۲۰۱۸ بیشتر است. اوبر اخیرا توانسته بود تا اعلام نتیجه دادگاه، فعالیت‌های خود در پایتخت بریتانیا را از سر بگیرد.

این تصمیم دادگاه مورد اعتراض «انجمن رانندگان تاکسی دارای مجوز» قرار گرفته و آن را فاجعه‌ای برای لندن عنوان کرده. به اعتقاد این انجمن، اوبر توانسته یک تصور غلط درباره حرکت به سمت بهتر شدن را در ذهن ایجاد کند.

این تاکسی اینترنتی در سال‌های اخیر با چالش‌های قانونی زیادی مواجه شده که یکی از مهم‌ترین آن‌ها مربوط به رانندگان می‌شود. برای مثال احتمال تعطیلی این کمپانی در کالیفرنیا به علت عدم درنظر گرفتن رانندگان به عنوان کارمند وجود داشت که البته در دادگاه تجدیدنظر از چنین موضوعی جلوگیری شد.

انتهای پیام

منبع
دیجیاتو
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=1808

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com