جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

رجیستری گوشی

تغییر شرایط رجیستری موبایل مسافری

02:13۰

رجیستری موبایل به صورت آنلاین لغو شده و بنابر اعلام گمرک، این طرح از ۱۲ مهرماه اجرا خواهد شد تا رجیستری موبایل مسافری از این په صورت حضوری انجام شود، چراکه مسافران برای خرید باید مدارک لازم را به همراه داشته باشند.

به گزارش اسپات نیوز، «روح اله لطیفی» سخنگوی گمرک کشور گفته بر اساس تصمیم ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مصوبه ۲۷ مرداد ماه و در راستای جلوگیری از سواستفاده از اطلاعات مسافرین ورودی برای رجیستری گوشی موبایل، اظهار و ثبت تلفن همراه مسافرین، صرفا در محل مبادی ورودی کشور و پس از احراز هویت دقیق و تشخیص غیرتجاری بودن و طی تشریفات گمرکی در لحظه ورود به کشور انجام شود.

به گفته لطیفی برابر مندرجات متن مصوبه مذکور، پس از دوازدهم مهر ماه، هرگونه ثبت غیر حضوری موبایل مسافری و بعد از خروج از گمرکات اجرایی مبادی ورودی، توسط مسافرین ممانعت می‌شود.

دبیر شورای اطلاع رسانی گمرک همچنین تاکید کرده که از ۱۲ مهر ماه کارشناسان گمرک در گیت‌های ورودی مبادی مربوطه حاضر خواهند شد و به ارائه خدمات و انجام تشریفات گمرکی براساس این مصوبه با رعایت کامل مقررات خواهند پرداخت.

به گفته لطیفی مسافرین اسناد و مدارک خرید تلفن را با خود به همراه داشته باشند تا در صورت عدم وجود شناسه ارزش در سامانه ارزش گمرک همکاران گمرکی نسبت به پذیرش ارزش کالا و ادامه تشریفات گمرکی اقدام کنند تا پس از آن دفتر تعیین ارزش گمرک، تصمیمات لازم را اخذ کنند.

شایان ذکر است در راستای تغییر و تحولات قوانین گمرک پیرامون رجیستری موبایل، پیش‌تر گفته شده بود بر اساس دستورات جدید و اطلاعیه این سازمان، اظهار مسافری تلفن همراه (رجیستری) منوط به درج شماره سیم کارتی است که حداقل ۲۰ روز از زمان فعالسازی آن اعم از صدور اولیه، IMSWAPS، انتقال مالکیت و … گذشته باشد.به نظر می‌رسد این دسته از اقدامات جدید برای مقابله با ثبت سیم‌کارت‌هایی بوده که بدون اطلاع خود مالک آنها و توسط سودجویان برای رجیستر کردن گوشی‌های تلفن همراه استفاده می‌شود.

در واقع به نظر می‌رسد با اجرا شدن همزمان این دو شرط جدید، امکان وارد کردن گوشی به صورت قاچاق (که پیش از این به صورت مسافری وارد می‌شد) به حداقل برسد، از آن سو با مشکلاتی که واردکنندگان برای واردات موبایل به کشور دارند و ناهماهنگی‌هایی که گمرک برای ترخیص کالاها دارد، این بیم می‌رود که قوانین جدید و کمبود کالا در بازار موبایل باعث انفجار مجدد قیمت موبایل شود.

انتهای پیام

منبع
دیجیاتو
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=1924

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com