جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

سوسیس و کالباس

اقبال مردم به سوسیس و کالباس بیشتر شد

02:00۰

به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان محصولات گوشتی، در پی افزایش قیمت گوشت و مرغ اقبال مردم به سوسیس و کالباس بیشتر شده و آن را در سبد غذایی خود جایگزین کرده‌اند.

به گزارش اسپات نیوز، با افزایش قیمت گوشت قرمز، تخم مرغ و مرغ مصرف انواع فرآورده های پروتئینی کاهش داشته است و دامنه این کاهش مصرف به سوسیس و کالباس هم رسیده است.

اختلالات ارزی در ماه‌های اخیر به دلیل استمرار وضعیت نا‌به‌سامان تامین و توزیع ارز برای واردات نهاده‌های دامی در حالی است که کارشناسان تغذیه در خصوص حذف مواد پروتئینی از سبد مصرفی خانوار و گرایش به مصرف سوسیس و کالباس هشدار دادند. آنچه روزنامه اعتماد روز چهارشنبه گزارش داده است: « بی‌توجهی به وضعیت فعلی می‌تواند خطر سو تغذیه را به خصوص برای نسل آتی جدی‌تر کند.» در همین رابطه فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد نیز در جلسه شورای گفتگو گفته است: « راه برون رفت از وضعیت فعلی «ایجاد شرایطی برای ترخیص سریع‌تر کالاهای اساسی است.» اما پرسش این است که چرا تاکنون این شرایط به وجود نیامده است؟

در همین زمینه رئیس اتحادیه فروشندگان محصولات گوشتی در پاسخ به وضعیت مصرف سوسیس و کالباس گفت: با افزایش قیمت گوشت و مرغ، قیمت سوسیس و کالباس نیز بیشتر از ۵۰ درصد گران شده است اما میزان مصرف و خرید مردم نیز ۵۰ درصد افت کرده است؛ چرا که سطح درآمد مردم ثابت مانده در حالی که قیمت تمام اجناس نسبت به گذشته بیش از ۴۰ تا ۵۰ درصد گران شده است.

مصطفی معروف‌خانی با اشاره به قیمت کالباس گوشت و مرغ افزود: هر کیلو کالباس گوشت بین ۸۰ تا ۱۳۰ هزار تومان است. کالباس مرغ هم بین ۴۰ تا ۶۰ هزار تومان فروخته می‌شود. البته قیمت کالباس و سوسیس به نوع برند این کالای خوراکی بستگی دارد.

او اظهار کرد: طی چند ماه اخیر هر شانه تخم مرغ حدود ۱۰ هزار تومان گران شده است. یعنی طی یک ماه گذشته هر شانه تخم مرغ که ۲۰ هزار تومان ارزش داشت؛ حالا نرخ آن به بالای ۳۰ هزار تومان رسیده است. کالباس مرغ که کیلویی ۴۰ هزار تومان فروخته می‌شد حالا این محصول به کیلویی ۶۰ هزار تومان رسیده است.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=2189

442 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com