جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

افزایش قیمت بلیت هواپیما

بلیت پروازهای داخلی گران شد!

02:44۰

انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران اعلام کرد در نرخ‌نامه جدید که بر اساس دلار ۲۷ هزارتومانی تعیین شده است حداکثر قیمت بلیت هواپیما را در بیش از ۶۰ مسیر به بیش از یک میلیون تومان افزایش داد.

به گزارش اسپات نیوز، آخرین نرخ‌نامه بلیت پروازهای داخلی به شهریور ۹۸ مربوط می شود که قیمت ها با نرخ ارز ۱۱ هزار تومانی محاسبه شد و نرخ پروازهای داخلی از کف قیمتی ۲۰۰ هزار تومان شروع و در گران ترین مسیرها به زیر یک میلیون تومان به فروش می‌رفت، این نرخ نامه که مصوب شهریور سال گذشته بود تا همین چند هفته پیش اجرا می‌شد تا اینکه شیووع ویروس کرونا و بهانه پرواز ایرلاین‌ها با ظرفیت ۶۰ درصدی، منجر به تصمیم جدید انجمن شرکت‌های هواپیمایی برای افزایش قیمت‌ها شد.

وزیر راه و شهرسازی هفته گذشته اعلام‌کرد که قیمت بلیت هواپیما به اجبار گران خواهد شد و گفت: بر اثر اجرای طرح نشستن یک درمیان مسافران در هواپیما قیمت بلیت به اجبار افزایش خواهد یافت.

او گفته بود: فاصله‌گذاری اجتماعی در سفرهای هوایی نه دستور یاتا و یا نهادهای بین‌المللی هوانوردی است بلکه درخواست اجتماعی مردم است که از ابتدای آبان ماه اجرا و این مساله روی هزینه بلیت تاثیر خواهد گذاشت.

نرخ جدید مسیرهای هوایی 

بر اساس نرخ‌های جدید که قیمت آن از  ۴۹۱ هزار تومان شروع و سقف قیمت‌ها دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است، مسافران مسیر تبریز به بندرعباس باید برای سفر هوایی در این مسیر تا سقف ۲ملییون و ۶۰۰ هزار تومان هزینه کنند.

شهرهای از مبدا تهران به مقصد ارومیه، اهواز، ایرانشهر، آبادان، بجنورد، بوشهر، تبریز، زاهدان، زابل، رفسنجان، دزفول، چابهار، جیرفت ، خارک و ……. از جمله مسرهایی هستند که قیمت بلیت آن بیش از یک میلیون تومان به فروش خواهد رسید.

برای مثال، مسافران مسیر کرمانشاه به بندرعباس نیز با کف قیمت ۷۰۰ هزار تومان و حداکثر قیمت  ۲ میلیون و ۶۰ هزار تومان مجبور به تهییه بلیت هواپیما هستند.

مردم تهران نیز برای سفر هوایی به مشهد که معمولا مسیر پرتقاضایی از پایتخت است حداقل قیمت ۶۴۷ هزار تومان و حداکثر قیمت یک میلیون و سیصد و ۵۴ هزار تومان را باید پرداخت کنند.

در نرخ‌نامه جدید قیمت بلیت هواپیما در بیش از ۶۰ مسیر میلیونی شده است و برای مثال پرواز ماهشهر- مشهد هم ۲ میلیون و ۳۰ هزار تومان به مشتریان فروخته خواهد شد.

پروازها در مسیر ارومیه- کیش، ساری- کیش، کرمانشاه- کیش، کرمانشاه- قشم، رشت-عسلویه بین یک میلیون و ۸۰۰ تا یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان فروخته می شود.

مسافران تهران- قشم نیز با قیمت حداقل۷۲۲ هزار و حداکثر ۱ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان می توانند در این مسیر هوایی تردد داشته باشند.

قیمت‌ها بر چه اساسی تغیین شده است؟

آنطور که دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفته است افزایش قیمت بلیت هواپیما با احتساب ۲ عامل ارز ۲۸ هزار تومانی و با توجه به رعایت فاصله گذاری اجتماعی و تکمیل فقط ۶۰ درصد ظرفیت پروازها از ابتدای آبان ماه، تعیین شده است.

انتهای پیام

منبع
ایرنا
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=2411

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com