جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

طلای آب شده

هشدار به خریداران طلای آب‌شده

03:00۱

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر با اشاره به افزایش چشمگیر قیمت طلا در ماه های اخیر و استقبال گسترده مردم برای سرمایه گذاری به خریدارانی که به دنبال معامله طلای آب شده هستند تاکید کرد تا به واحدهای مجاز که فاکتور و مهر استاندارد دارند، مراجعه کنند.

محمد کشتی آرای با اشاره به وضعیت پر افت و خیز بازار طلا و سکه در هفته گذشته اظهار کرد: روز شنبه قیمت انس جهانی ۱۹۰۰ دلار بود که با انتشار خبر واریز مطالبات ارزی و بازگشت ارز ناشی از صادرات به سیستم اقتصادی کشور، قیمت ارز در روز یک شنبه با افت قیمت مواجه شد و به طبع آن قیمت سکه بین یک تا یک میلیون ۲۰۰ هزار تومان کاهش یافت.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تصریح کرد:، اما از روز دوشنبه با عبور از جو روانی خبر اعلام شده از سوی بانک مرکزی، در گام اول قیمت ارز افزایش یافت و قیمت‌ها مجدد سیر صعودی پیدا کرد.

وی افزود: با وجود کاهش ۱۵ دلاری قیمت انس جهانی شاهد افزایش مختصر قیمت طلا و سکه هستیم بنابراین به جز روز یکشنبه روند صعودی قیمت ارز ادامه یافته و سطح قیمت‌ها به میزان قیمت در ابتدای هفته اول بازگشت البته با اندکی افزایش قیمت.

کشتی آرای بیان کرد: قیمت انس جهانی به نسبت اول هفته کاهش ۱۵ دلاری داشته به ۱۸۸۵ دلار رسیده است، قیمت سکه طرح قدیم ۱۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، سکه طرح جدید ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۸ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان، ربع سکه ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، سکه‌های یک گرمی ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، قیمت هر مثقال طلا ۵ میلیون و ۸۶۹ هزار تومان و یک گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون ۳۵۴ هزار تومان در بازار معامله شد.

سهم اندک مصنوعات از بازار معاملات

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه تقاضا برای سکه و طلای آب شده بسیار بیشتر از مصنوعات طلا است گفت: خریداران تمایل دارند برای کسب سود بیشتر، اجرتی را برای خرید طلا پرداخت نکنند به همین دلیل سراغ طلای آب شده می روند.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تصریح کرد: در ابتدای هفته حباب سکه یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومان بوده که این رقم با کاهش ۱۰۰ هزار و ۵۰ هزار تومان به یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.به گفته وی، حباب سکه و طلا در روز یک شنبه با اُفت نرخ ارز حدود ۵۵۰ هزار تومان کاهش یافت.

وی ادامه داد: طلای آبشده مابین افراد حرفه‌ای و کسانی که در این حوزه فعالیت دارند دادوستد می‌شود، مدیرکل استاندارد تهران نیز توصیه کرده به دلیل مشخص نبودن عیار طلای آب شده از خرید آن جلوگیری کنند، با این وجود در صورتی که به دنبال خرید طلای آب شده هستند به واحدهای مجاز که دارای فاکتور و مهراستاندارد هستند، مراجعه کنند.

وی با اشاره به امکان تقلب در طلای آب شده تاکید کرد تنها مصنوعات طلای دارای کد شناسایی از سوی اداره کل استاندارد معتبر و قانونی است و ضرر و زیان ناشی از معاملات طلای آب شده متوجه خود خریدار است.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تصریح کرد: با پایان ماه صفر بازار طلا و سکه رونق بهتری خواهد گرفت و این روزها بنا به ایام سوگواری خرید و فروش طلا با رکود مواجه شده است.

انتهای پیام

منبع
خبر آنلاین
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=2289

1 دیدگاه

  1. melika.mokhtari2019

    مرسی خیلی عالی بودش

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com