جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

تنظیم بازار با عرضه ۳۰ هزار تن برنج و روغن

01:29۰

بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، ۳۰ هزار تن برنج (از مجل ذخایر کشور) و ۳۰ هزار تن روغن جهت حفظ تعادل بازار این کالا عرضه خواهد شد.

به گزارش اسپات نیوز، ستاد تنظیم بازار در راستای کنترل قیمت، عرضه ۳۰ هزار تن برنج ذخایر را جهت حفظ تعادل بازار، مصوب کرده است.

طبق اطلاعیه ستاد تنظیم بازار و با توجه به ذخایر مکفی این کالا و مقادیر قابل اتکای برنج رسوبی در گمرک که بر اساس بازدید معاون اول رئیس‌جمهور از بنادر کشور، در حال ترخیص هستند، بازار به هر میزانی که نیاز باشد از محل ذخایر و موجودی برنج بخش‌خصوصی، تامین خواهد شد.

«محمدرضا کلامی» دبیر ستاد تنظیم بازار طی ابلاغیه‌ای، انجمن واردکنندگان برنج و سازمان‌های صمت استان‌های مبدا تولید را مکلف کرده تا با هماهنگی اعضا و تولیدکنندگان تحت پوشش خود، نسبت به عرضه برنج به صورت حداکثری در بازار اقدام کنند.

از سوی دیگر، سازمان‌های صمت استان مازندران، گیلان، اصفهان و خوزستان نیز مکلف شده‌اند با هر گونه واسطه‌گری که منجر به زیان تولیدکنندگان و کشاورزان برنج‌کار و نیز احتکار کالا توسط سلف‌خران است، برخورد جدی کند.

عرضه ۳۰ هزار تن روغن

با توجه به وضعیت بسیار مطلوب ذخایر روغن خام در کشور، ستاد تنظیم بازار دستور عرضه ۳۰ هزار تن روغن خام برای تامین مایحتاج مورد نیاز خانوارها را به ۴۷ کارخانه تولید روغن نباتی کشور صادر کرد.

همچنین سهمیه‌ای معادل ۲۰ هزار تن روغن نیز در اختیار کارگروه های تنظیم بازار استان‌ها قرار گرفته تا بر اساس آن، نسبت به تامین نیازهای مصارف صنف و صنعت، اقدام کنند.

انتهای پیام

منبع
خبر آنلاین
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=2675

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com