جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

بازارهای مالی

شوک انتخابات آمریکا به بازارهای مالی کشور از دیدگاه مردم

03:00۰

با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری امریکا، نتایج این انتخابات و تاثیر آن بر بازارهای مالی ایران هم این روزها جزو موضوعاتی است که در طول روز کاربران شبکه اجتماعی درباره آن اظهارنظر می‌کنند

به گزارش اسپات نیوز، این روزها کاربران زیادی به فضای خروج از بورس دامن می‌زنند. کاربرانی که اکثرشان اسم و رسم مشخصی ندارند اما دنبال‌کننده‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی دارند. آنها با ذکر دلیل و آوردن مستندات می‌خواهند هر طور که هست سرمایه‌گذاران تازه‌کار را که برای دریافت مشورت و در جریان قرار گرفتن اخبار بورس به توییتر آمده‌اند، به خود جلب کنند.

این دسته افراد با رسم نمودارها و جدول‌ها در صفحه‌های خود در شبکه‌های اجتماعی توییتر و اینستاگرام روند افزایش قیمت دلار را به رخ کاربران فعال در بورس می‌کشند. آنها همچنین به فعالان شناخته شده حوزه بورس که در شبکه‌های اجتماعی حضور دارند، خرده می‌گیرند که چرا مردم را به سرمایه‌گذاری در بورس تشویق کردند و با نیش و کنایه آنها را گرگ‌های وال‌استریت خسته ایران می‌نامند که فعالیت‌شان در راستای منافع دولت و کسب درآمد است. خلاصه حرف‌های این دسته از افراد آن است که زودتر سرمایه‌هایتان را از بورس خارج و در بازارهای دیگر سرمایه‌گذاری کنید.

با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری امریکا، نتایج این انتخابات و تاثیر آن بر بازارهای مالی ایران هم این روزها جزو موضوعاتی است که در طول روز کاربران شبکه اجتماعی توییتر درباره آن اظهارنظر می‌کنند.

کاربران البته درباره طرفداری از یک شخص در این انتخابات و چرایی رای آوردن آن صحبت نمی‌کنند. دغدغه این دسته از کاربران بازار سرمایه و تاثیر رای آوردن ترامپ یا بایدن بر بازارهای مالی ایران است و این یکی از موضوع‌هایی است که بورس ایران را در ابهام و فضای اما و اگر قرار داده است.

کاربرانی هستند که معتقدند اگر جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری امریکا برنده شود، بازارهای مالی ایران دچار شوک می‌شوند. آنها اما این شوک را موقتی و حتی اگر شوکی واقع شود علت آن را ارائه ارزهای خانگی از ترس ارزان شدنشان به بازار ارز می‌دانند.

این دسته از کاربران تحلیل مشخصی درباره بازار سهام ندارند و اکثرشان معتقدند که اتفاق خاصی برای بازار سهام با روی کار آمدن بایدن نمی‌افتد.

عده‌ای دیگر هم این موضوع را مطرح می‌کنند که چه ترامپ رای بیاورد و چه بایدن، انتخابات ریاست جمهوری امریکا خیلی روی بازارسهام ایران تاثیر خاصی ندارد و همه چیز برمی‌گردد به انتخابات ریاست جمهوری کشور خودمان در سال آینده و نگاه رئیس‌جمهور و کلیت نظام به سرمایه‌گذاری در بورس؛ به همین علت تا سال آینده وضعیت بورس به همین شکل در ابهام و فضای مثبت و منفی قرار دارد.

بورس به کدام سمت می‌رود؟

از دیگر موضوعات مورد بحث در شبکه اجتماعی توییتر در روز گذشته، صحبت درباره تحریم‌های جدید امریکا علیه کشورمان بود. کاربران با زبان طنز و تعجب این مسئله را مطرح می‌کردند که بورس ایران بار دیگر نشان داد که برخلاف جریان‌های جهانی پیش می‌رود.

آنها از این موضوع دچار تعجب شده بودند که با وجود تحریم‌ها بورس تا حدودی روز گذشته مثبت شده و این موضوع برایشان اتفاقی غیر‌طبیعی بود. آنها این مسئله را مطرح می‌کردند که روند مثبت بودن بورس، روندی دستوری مثل اوایل امسال است.

برخی از آنها حتی با آب و تاب این موضوع را مطرح می‌کردند که باید در این رابطه اطلاع‌رسانی گسترده و در شبکه‌های اجتماعی درباره‌اش صحبت شود، تا کاربران تازه‌وارد یا بی‌تجربه گول رنگ‌های سبز و مثبت شدن بورس را نخورند، چون این روند موقتی است.

انتهای پیام

منبع
گسترش نيوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=2606

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com