جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

فقر جهانی

پیش‌بینی بانک جهانی از فقر ناشی از کرونا تا سال ۲۰۲۱

01:25۰

بانک جهانی هشدار داد انتظار می‌رود فقر شدید جهانی برای اولین بار طی ۲۰ سال گذشته در سال ۲۰۲۰ افزایش یابد که دلیل آن بحران بی‌سابقه کروناست.

به گزارش اسپات نیوز، طبق جدیدترین گزارش بانک جهانی:انتظار می‌رود همه‌گیری ویروس کرونا ۸۸ میلیون نفر دیگر را در سال جاری میلادی به جمع ۱۱۵ میلیون نفری که در فقر شدید به سرمی‌برند اضافه کند و این تعداد با توجه به شدت رکود اقتصادی به وجود آمده، تا ۲۰۲۱ به ۱۵۰ میلیون نفر برسد.

فقر شدید یعنی زندگی با درآمد کمتر از ۱.۹۰ دلار در روز. بانک جهانی اعلام کرد بین ۹.۱ تا ۹.۴ درصد از جمعیت جهان در سال جاری میلادی با فقر شدید دست و پنجه نرم می‌کنند. اگر بحران همه‌گیری ویروس کرونا به وجود نمی‌آمد، انتظار می‌رفت نرخ فقر در ۲۰۲۰ تا ۷.۳ درصد کاهش یابد.

بانک جهانی تخمین می‌زند نرخ فقر در جهان تا ۲۰۳۰ به حدود ۷ درصد برسد.

در حالی که کمتر از یک‌دهم جمعیت جهان با درآمد روزانه کمتر از ۱.۹۰ دلار در زندگی می‌کنند، حدود یک چهارم جمعیت جهان کمتر از ۳.۲۰ دلار در روز درآمد دارند و بیش از ۴۰ درصد مردم (حدود ۳.۳ میلیارد نفر) با کمتر از روزانه ۵.۵۰ دلار زندگی می‌کنند.

در گزارش بانک جهانی آمده است: «شرایط فعلی بحران کرونا غیرعادی است. هیچ بیماری در گذشته به سرعت کویید۱۹ تبدیل به یک تهدید جهانی نشده بود. تغییر الگوی جوی جهان به خاطر فعالیت های انسانی بی سابقه بوده است».

انتهای پیام

منبع
خبر آنلاين
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=2573

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com