جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

۱۳ هزار میلیارد چک رمزدار وصول شد

01:46۰

بر اساس آمار بانک مرکزی تعداد چک های وصول شده در مردادماه سال جاری به ۶۷۲ هزار فقره رسید.

به گزارش اسپات نیوز، طبق آمار بانک مرکزی، حدود ۶٧٢ هزار فقره چک رمزدار به ارزشی بالغ‌ بر ١٣ هزار میلیارد ریال در مردادماه ۹۹ در کل کشور وصول شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۱۸.۷ درصد و ۱۷.۷ درصد کاهش داشته است. در ماه مورد بررسی در استان تهران حدود ٢ ۴ هزار فقـره چک رمزدار به ارزشی بیش از ٧٢ هزار میلیارد ریال وصول شد.

پرچمداران بیشترین تعداد چک‌های وصولی

در ماه مذکور ۴۷.۸ درصد از تعداد چک‌های رمزدار وصولی در سه استان تهران (۳۰.۳ درصـد)، اصفهان (۸.۹ درصد) و خراسان رضوی (۸.۶ درصد) وصول شده است که بیش‌ترین سهم را در مقایسه با سایر استان‌ها دارا بوده‌اند. همچنـین ۶۶.۸ درصد از ارزش چک‌های فوق در استان‌های تهران (۵۵.۴ درصد)، اصفهان (۵.۸ درصد) و خراسان رضوی (۵.۶ درصد) وصول شده است.

آمار چک‌های عادی و رمزدار

حدود ۸ میلیون و ۴۰۰ هزار فقره چک در مردادماه ۹۹ در کل کشور وصول شد که از این تعداد بالغ بر ٧ میلیون و ۷۰۰ هزار فقره عادی و حدود ۷۰۰ هزار فقره رمزدار بوده است. بر این اساس در کل کشور ٩٢ درصد از کل تعداد چک‌های وصولی، عادی و ٨ درصد رمزدار بوده است.

در ماه مورد بررسی در کل کشور بالغ بر ٣ ۴٩ هزار میلیارد ریال چـک وصول شد که بالغ بر ١٧۴٩ هزار میلیاردریال چک عادی و بیش از ١٣ هزار میلیارد ریال چک رمزدار است. به عبارتی در کل کشور ۵۷.۴ درصد از کل ارزش چک‌های وصولی، عادی و ۴۲.۶ درصد رمزدار بوده است.

انتهای پیام

منبع
خبرآنلاین
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=2508

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com