جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

یخچال ارزان

ارزان‌ترین و گران‌ترین یخچال‌های بازار

03:25۰

روند صعودی قیمت‌ها در بازار لوازم خانگی سبب شده تا توان اقتصادی و قدرت خرید مشتریان از قیمت‌های بازار جا بماند، به طوری که برای خرید یک قلم یخچال فریزر معمولی ایرانی حداقل باید ۹میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و حداکثر ۱۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بپردازیم.

به گزارش اسپات نیوز، در سال‌های نه چندان دور خانواده‌ها در صورت خراب شدن یک کالا معمولا پس از تعمیر آن را فروخته و جنس نو خریداری می‌کردند اما اکنون تحت تاثیر بحران کرونا و تحریم تاثیرات آن بر افزایش قیمت کالاها، ایرانیان ترجیح می‌دهند لوازم خانگی خود را تعمیر کنند نه تعویض زیرا خرید هر قلم از کالای خانگی چندین میلیون تومان هزینه دارد که برای بسیاری از خانواده رقم گزافی محسوب می‌شود.

لیست قیمتی یخچال‌های ایرانی

قیمت یخچال‌های ساید بای ساید نیز در بازار فعلی قابل توجه است به طوری که برند اسنوا با نرخ‌هایی مانند ۲۹میلیون ، ۳۲میلیون، ۴۰میلیون و حداکثر ۴۱میلیون و ۷۰۰هزار تومان عرضه می‌شود.

البته قیمت یخچال‌های دوقلو در برندهای مختلف از حداقل ۱۲ میلیون و ۸۰۰هزار تومان (پارس) و ۱۴میلیون و ۲۰۰هزار تومان (آنتیک) شروع و به حداکثر ۳۶میلیون و ۵۰۰هزار تومان (آنتیک) ختم می‌شود. در این میان مارک هایی مانند سیلور ۱۵میلیون تومان، بنس ۲۳میلیون و ۲۰۰هزار تومان، یخساران ۱۴میلیون و ۴۰۰هزار تومان، امرسان ۱۸میلیون و ۳۰۰هزار تومان، الکترواستیل ۱۹میلیون و ۸۰۰هزار تومان، دیپوینت ۲۲میلیون و ۵۰۰هزار تومان، بنس ۲۳میلیون و ۶۰۰هزار تومان و هاردستون ۲۶میلیون و ۷۰۰هزار تومان فروخته می‌شود.

به گفته فروشندگان بازار لوازم خانگی برخی از یخچال‌ها از اقبال بیشتری برخوردار بوده و در میان خریداران دارای طرفدار بیشتری هستند که شاید بتوان قیمت مناسب آنها را دلیل مهم این مساله به‌شمار آورد.

حداقل و حداکثر قیمت‌های یخچال

برای نمونه می‌توان گفت ارزان‌ترین یخچال بازار ایستکول در دو مدل با نرخ‌های ۳میلیون و ۴۰۰هزار و ۴میلیون تومان محبوب‌ترین کالای بازار هستند و پس از آن فیلور با ۴میلیون و ۸۰۰هزار تومان، پارس ۶میلیون و ۵۰۰هزار تومان،آنتیک  و امرسان ۷میلیون و ۵۰۰هزار تومان، امرسان ۷میلیون و ۸۰۰هزار تومان، ایکس ویژن ۱۱میلیون و ۳۰۰هزار تومان، سام ۱۸میلیون و ۹۰۰هزار تومان و توشیبا با حداکثر قیمت این لیست به مبلغ ۲۵میلیون و ۵۰۰هزار تومان عنوان پرفروش‌ترین یخچال‌های بازار را از آن خود کرده‌اند.

به گفته فعالان بازار لوازم خانگی و فروشندگان محدوده امین‌حضور ، نوسانات نرخ ارز و سکه و طلا و همچنین محدودیت‌های وارداتی سبب نوسان قیمت لوازم خانگی شده و در این میان هم فروشندگان و هم خریداران هردو سردرگم هستند.

سخت شدن پیش‌بینی بازار

بسیاری از مغازه‌داران دچار سردرگمی هستند که آیا با فروش لوازم موجود در مغازه قادر به خرید مجدد خواهند بود یا خیر و از آن سو ،مصرف‌کننده نهایی نیز نمی‌داند آیا قیمت‌ها کاهش خواهد یافت و یا مجبور خواهد شد جنس فعلی را هفته آینده گران‌تر خریداری کند .

در بازار لوازم خانگی همانند سایر بازارها کمتر کسی می‌تواند پیش‌بینی درستی نسبت به حتی ۲-۳روز آینده داشته باشد بنابراین تقریبا بازار در رکود فرو رفته و کمتر معامله‌ای در طول روز انجام می‌شود.

افزایش ۴۰درصدی قیمت لوازم خانگی در ماه‌هایی گذشته سبب کاهش چشمگیر میزان فروش شده که تبعات فراوانی به دنبال دارد که می توان گفت این مساله سبب شده تا بسیاری از مغازه‌داران برای تامین اجاره‌بها و حقوق کارکنان با مشکلات جدی مواجه شوند.

با توجه به روند ادامه‌دار بحران کرونا و سخت‌تر شرایط تحریم و همچنین مشکلات بازار لوازم خانگی مانند کمبود قطعات و تامین‌نشدن ارز، تورم و دیرکرد در افزایش دستمزدها در واحدهای تولیدی، انجام نشدن واردات اجناس و گران شدن مواد اولیه نظیر ورق‌های فولای، مس، آلومینیوم و … بعید است شرایط این بازار به زودی سامان یابد.

انتهای پیام

منبع
خبر آنلاین
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=2794

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com