جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

مرسدس بنز

رشد منفی مرسدس بنز در بازارهای جهانی

01:49۰

با وجود گمانه‌زنی‌ها در خصوص رونق صنعت خودروسازی طی ماه‌های آتی، کارشناسان این صنعت عنوان کرده‌اند که حتی با کنترل گسترش ویروس کرونا و ایجاد نقشه راه جدید برای بازار خودرو باز هم در آینده نزدیک این صنعت با چالش‌های بسیار جدی مواجه خواهد کرد.

رضایت برخی خرده‌فروشان

با این وجود بسیاری از خرده فروشان صنعت خودرو در انگلستان همچون نمایندگی‌ها از فروش ماه سپتامبر خود راضی هستد زیرا خودروسازان روش جدیدی برای فروش در پیش گرفته‌اند که امکان خرید خودرو با تخفیف مناسب را برای خریداران فراهم می‌کند.

در اواسط ماه گذشته خرده فروشان بازار انگلستان توانستند به فروش خوبی دست پیدا کنند اما با این وجود فروش شخصی در حدود -۱.۱ درصد و فروش ارگانی در حدود -۵.۵ درصد کاهش پیدا کرده است.

اما آنچه که در این قضیه پنهان مانده است سود مناسبی است که در پی تقاضای بیش از عرضه به سمت خودروسازان و خرده فروشی‌ها روانه شده است. به همین دلیل خودروسازان انتظار دارند در ادامه سال جاری و با تحویل خودروهای پیش سفارش شده تراز تجاری مثبتی را ایجاد کنند.

البته با این وجود همه خودروسازان نتوانسته‌اند عملکرد مناسبی از خود بر جای به گذارند. برای مثال شرکت های خودرو سازی ام جی، تویوتا، ولوو دارای رشد مثبت بوده اند و شرکت های مرسرس بنز، مزدا، بی ام و، هیوندای فورد رشد منفی را تجربه کرده اند.

با این وجود کارشناسان اعتقاد دارند که انجمن خودروسازان انگلستان از قصد چنین گزارشی را منتشر کرده تا بتواند از نظر سیاسی وضعیت خود را بهبود بخشد.

امکان ارائه یک بسته مالی بزرگ به خودروسازان در انگلستان همچنان وجود دارد. با این وجود ویروس کرونا تنها گرفتاری مهم صنعت خودروسازی انگلستان نیست و مشخص نبودن آینده آنها پس از اجرای برگزیت چالش‌های این صنعت را دو چندان کرده است.

انتهای پیام

منبع
دیجیاتو
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=2771

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com