جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

چوب اتحادیه اروپا روی سر غول‌های فناوری دنیا

01:58۰

اتحادیه اروپا قصد دارد با تهیه یک لیست کوتاه از شرکت های غول آسای فناوری دنیا، محدودیت‌های جدیدی بر آنها اعمال کند.

به گزارش اسپات نیوز، اتحادیه اروپا در حال تهیه پیش‌نویس یک لیست از ۲۰ غول فناوری است که می‌توانند با قوانین سختگیرانه‌تری در مقایسه با رقبای کوچکتر خود مواجه شوند که از میان آن‌ها می‌توان به اجبار برای اشتراک‌گذاری اطلاعات و همچنین شفافیت بیشتر اشاره کرد.

معیارهای اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا برای تهیه این لیست معیارهای مختلف را مدنظر قرار می‌دهد که شامل سهم در بازار، میزان کاربران و وابستگی دیگران به پلتفرم‌های آن‌ها می‌شود.

آمازون و اپل جزو شرکت‌های حاضر در لیست

در حال حاضر اطلاعی از شرکت‌های حاضر در این لیست نداریم، اما انتظار می‌رود کمپانی‌های آمریکایی مانند آمازون، اپل، فیسبوک و گوگل مدنظر کشورهای اروپایی باشند. در صورت تهیه این لیست، احتمالا تنش‌ها میان اتحادیه اروپا و رئیس جمهور کنونی آمریکا، دونالد ترامپ افزایش پیدا می‌کند، با این حال یک کمیته فرعی مجلس نمایندگان آمریکا تحقیقات پیرامون غول‌های فناوری این کشور را آغاز کرده و آن‌ها را به سوءاستفاده از قدرت متهم کرده‌ است.

علاوه بر عدم اطلاع از شرکت‌های حاضر در این لیست، اطلاعاتی درباره زمان آماده شدن آن نیز منتشر نشده است. پیشنهادهای مربوط به قانون سرویس‌های دیجیتال که مقررات اینترنتی اتحادیه اروپا را تغییر می‌دهند، تا اوایل دسامبر ارائه خواهند شد، با این حال شاید لیست جدید تا آن زمان آماده نشود.

فرقی نمی‌کند این لیست در چه تاریخی آماده و ارائه شود، چرا که هدف اتحادیه اروپا تغییر نخواهد کرد. این اتحادیه تنها به دنبال جریمه غول‌های فناوری نیست و می‌خواهد راهی برای تغییر سریع رفتار آن‌ها پیدا کند که می‌تواند شامل اجبار آن‌ها به اشتراک‌گذاری اطلاعات با رقبا یا تجزیه باشد، موضوعی که نمایندگان آمریکا نیز مدنظر دارند. اتحادیه اروپا با این قوانین کمپانی‌های فعال در حوزه فناوری را تحت فشار قرار می‌دهد تا راه و روش خود را اصلاح کنند.

انتهای پیام

منبع
دیجیاتو
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=2883

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com