جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

بازار طلا

حباب سکه در بازار آزاد چقدر است؟

01:21۰

به عقیده بسیاری از کارشناسان، افزایش تقاضا برای خرید طلا و سکه موچب افزایش نجومی قیمت آن در بازار شده، قیمتی که البته با بیش از یک میلیون تومان حباب همراه است!

به گزارش اسپات نیوز، فعالان بازار از افزایش قابل توجه تقاضای طلا و سکه در بازار سخن می‌گویند. افزایش نرخ طلا و سکه در حالی اتفاق افتاد که بازار ارز با کاهش قیمت مواجه شد و از سوی دیگر نرخ طلا در بازارهای جهانی نیز با کاهش بیش از ۸دلاری روبرو گردید.

فعالان بازار می‌گویند قیمت سکه تا زمانی که هیجان خرید در بازار فروکش نکند، همچنان قابل محاسبه اقتصادی نخواهد بود.

برخی از فعالان بازار در روز شنبه به واسطه رشد شدید قیمت و نوسان ادامه‌دار دست از خرید و فروش کشیدند و همین اتفاق زمینه را برای رشد قیمت فراهم کرد. در حالی که بسیاری از فعالان بازار قیمت رسمی را نزدیک به ۱۵ میلیون و ۹۵۰ تومان اعلام می‌کردند، برخی سکه را در محدوده قیمتی ۱۶ میلیون و دویست هزار تومان می‌فروختند.

صرافان در پاسخ به این سوال که آیا رشد قیمت‌ها ادامه خواهد داشت یا خیر می‌گویند در حال حاضر حباب سکه بهار آزادی طرح جدید به یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و حباب سکه بهار ازادی طرح قدیم به یک میلیون تومان رسیده است و این حباب با تعادل تقاضا در بازار تخلیه می‌شود.آنها شرط تعادل در بازار را ثبات بازار ارز و ماندگاری آن در محدوده‌های قیمتی پایین‌تر اعلام کردند .

انتهای پیام

منبع
خبرآنلاین
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=3033

431 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com