جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

بخاری دست دوم

رونق بازار بخاری‌های دست دوم همزمان با سرد شدن هوا

01:45۰

بازار خرید و فروش بخاری‌های دست دوم در حالی گرم شده که نمایندگی‌ها و فروشندگان پکیج‌های دیواری از کم شدن کالا و افزایش قیمت پکیج در این بازار سخن می‌گویند.

به گزارش اسپات نیوز، بررسی آگهی‌های فروش نشان می‌دهد در حال حاضر قیمت بخاری گازی کارکرده حدود ۷۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. اما آنطور که یکی از فروشنده‌ها می‌گوید برخی از مردم قدرت خرید حتی بخاری دست دوم را ندارند.

او در ادامه می‌گوید: «کسی را می‌شناسم که از سرما به خود می‌لرزید اما توان خرید هیچ وسیله گرم‌کننده‌ای را نداشت. موضوع این است که قیمت بخاری هم زیاد شده است. مردم چهارتا پتو روی خود می‌کشند و سرما را تحمل می‌کنند.»

حالا سوال این است که روی آوردن مردم به بخاری‌های کارکرده فارغ از صرفه اقتصادی، خطرناک نیست؟

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی می‌گوید: « مردم باید در استفاده از لوازم استادارد دقت کنند. یک بخاری غیراستاندارد می‌تواند یک مجتمع را نابود کند. مردم قبل از استفاده از وسایل خانگی و گرم‌کننده حتما از استاندارد بودن آن اطمینان حاصل کنند تا اتفاق خطرناکی روی ندهد.»

یکی از فروشندگان پکیج و بخاری می‌گوید: «احتمال اتصالی در بخاری‌های برقی کارکرده بالاتر است.» اما کافی است تا سری به سایت‌های فروش بخاری‌های کارکرده بیندازید. لیست بلندی از خرید و فروش این کالاها را نشان می‌دهد. یکی از کسانی که بخاری برقی خود را برای فروش آگهی کرده است، می‌گوید: «چهار سالی می‌شود که خودم از آن استفاده می‌کنم، مصرف برقش بالاست ولی خب قیمت چندانی ندارد، ۲۰۰ هزار تومان.»

با همه این خطرها و گرانی‌ها آنچه که برجاست نیاز مردم به وسایل گرم‌کننده برای فصل سردی است که هنوز در ابتدای آن هستند. باید دید مسئولان مرتبط برای این موضوع چه تدبیری خواهند داشت.

انتهای پیام

منبع
تجارت نيوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=3101

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com