جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

قیمت دلار

واکنش دلار به سیاست‌های جدید؛ سقوط یا ادامه پیشروی؟

01:53۰

روز گذشته دلار در بازار آزاد با ۷۴۳ تومان کاهش نسبت به روز یکشنبه با قیمت ۳۰۴۰۲ تومان‌ معامله می‌شد اما در پایان ساعات معاملاتی بار دیگر وارد کانال ۳۱ هزار تومانی شد. این موضوع این سوال را به وجود آورده که آیا دلار همچنان به پیشروی قیمتی خود ادامه می‌دهد یا با سیاست‌های جدید بانک مرکزی روند کاهشی را در پیش خواهد گرفت؟

به گزارش اسپات نیوز، طبق آخرین اعلام صرافی ملی در روز گذشته نرخ دلار برای فروش ۳۰۵۰۰ تومان بود. اما این نرخ ممکن است امروز دستخوش چه تغییراتی شود؟

بر اساس اطلاعات اعلام شده بانک مرکزی از معاملات ارزی در بازار دوم، حجم عرضه ارز به صورت حواله (در بستر سامانه نیما) در روز گذشته نسبت به روز کاری قبل حدود ٢٧ درصد افزایش یافت و بالغ بر ۱۶۸ میلیون یورو شد. علاوه بر این، در بازار متشکل معاملات ارزی نیز بیش از ٨۵ میلیون دلار به صورت اسکناس عرضه شد.

از سوی دیگر خبر مهم مربوط به سفر رئیس کل بانک مرکزی به عراق بود.

رئیس کل بانک مرکزی نیزبا تشریح جزئیات سفر امروز خود به عراق، خاطرنشان کرد: با بانک مرکزی و بانک تجارت عراق بر سر آزاد کردن منابع مالی کشورمان به توافق رسیده‌ایم.

همچنین زمزمه‌هایی هم شنیده شد مبنی بر اینکه پالت‌های دلار کره جنوبی در راه ایران است.

پیش از این نیز بانک مرکزی دو تصمیم مهم را آغاز کرده بود. از دیروز قرار بود بانک‌مرکزی به صورت روزانه ۵۰ میلیون دلار به بازار عرضه کند و علاوه بر این، بانک ‌مرکزی اجازه داده بود که از امروز سقف خرید بانک‌ها و صرافی‌ها در بازار متشکل ارزی به ۵۰۰ هزار دلار افزایش پیدا کند. بدین ترتیب روز گذشته روند قیمت دلار به مانند روزهای صعودی چند روز گذشته نبود. آیا امروز این سیگنال‌های مثبت می‌تواند باعث کاهش چشمگیر قیمت دلار شود؟

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=3030

442 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com