جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

افزايش حقوق

کارانه کادر درمان مهم‌تر بود یا حقوق صداوسیمایی‌ها؟!

02:31۰

سخنگوی دولت اصلاحات در واکنش توییتری خود به افزایش ۳۰ درصدی حقوق کارکنان صدا و سیما نوشت: پرداخت حقوق پرستاران ضروری‌تر بود یا اضافه کردن حقوق کارکنان صدا و سیما؟

به گزارش اسپات نیوز، در حالی که کادر درمان مدت‌هاست خواستار دریافت مطالبات و کارانه خود هستند، نامه‌ای در رسانه‌ها منتشر شد که نشان می‌داد سازمان برنامه و بودجه به صدا و سیما اجازه داده که از ابتدای مهرماه حقوق کارکنان خود را ۳۰ درصد افزایش دهد.

در این نامه که خطاب به علی عسگری، رئیس صدا و سیما نوشته شده آمده از اول مهرماه احکام حقوقی همکاران خدوم و فداکار صدا و سیما به میزان ۳۰ درصد (علاوه بر رشد سنواتی اعمال شده در سال جاری) افزایش می‌یابد.

این به آن معناست که این ۳۰ درصد اضافه بر حدود ۲۰ درصد افزایش حقوقی است که در ابتدای سال برای همه اعمال شده است. حال می‌توان گفت حقوق کارکنان صدا و سیما امسال حدود ۵۰ درصد افزایش یافته است.

این افزایش حقوق اما با واکنش بسیار مواجه شده است و بسیاری معتقدند در این شرایط اگر بودجه‌ای برای افزایش حقوق وجود دارد، کادر درمان در اولویت قرار دارند.

به خصوص که طی ماه‌های گذشته و به خصوص ماه جاری چند باری محمد باقر نوبخت وعده داده که معوقات پرستاران و کادر درمان به زودی پرداخت می‌شود.

آخرین وعده نوبخت به کادر درمان مربوط به هفته گذشته بود که او در صفحه اینستاگرامی خود خبر داده بود که ۷۰۰ میلیارد تومان بودجه برای پرداخت «کارانه معوق کادر درمان» تخصیص داده شده است. این گفته نوبخت با واکنش کادر درمان مواجه شد و آنها اعلام کردند که یا کارانه نگرفته‌اند یا اینکه کارانه یک ماه را به‌عنوان کارانه سه ماهه دریافت کرده‌اند.

جز آن برخی از کارکنان شهرهای دیگر انتقاد می‌کردند که کارانه ۱۳ ماه هنوز به حساب آنها واریز نشده و این چندمین بار است که طی ماه‌های اخیر و شیوع کرونا، دولت و به خصوص سازمان برنامه و بودجه وعده پرداخت مطالبات کادر درمان را می‌دهد و بی‌نتیجه است.

این همان نکته‌ای است که بسیاری هم به آن اشاره می‌کنند. اینکه حقوق کارکنان صدا و سیما در حالی از ابتدای امسال تا کنون ۵۰ درصد افزایش یافته که کارکنان بخش درمان افزایش حقوق نمی‌خواهند و تنها می‌خواهند دولت مطالبات معوق آنها را سریع‌تر پرداخت کند.

البته انتقادات گسترده در فضای مجازی با واکنش سازمان برنامه و بودجه مواجه شد و این سازمان اعلام کرده که «بودجه این افزایش، از محل اعتبارات قابل تخصیص بودجه عمومی کل کشور به سازمان صداوسیما و درآمدهای آن سازمان» تامین می‌شود.

حالا سوال دیگری که مطرح می‌شود این است که اگر صدا و سیما از درآمدی برخوردار است که می‌تواند ظرف یک سال و طی دو مرحله حقوق کارکنان خود را ۵۰ درصد افزایش دهد، چرا از دولت بودجه هزار و ۷۴۵ میلیارد تومانی می‌گیرد؟

انتهای پیام

منبع
تجارت نيوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=3053

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com