جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

مستاجر و صاحبخانه

۳ میلیون تومان؛ بهای رهن هر متر مربع در تهران

01:01۰

بررسی بازار اجاره در تهران حکایت از رشد چشمگیر قیمت ها دارد بطوریکه برای رهن واحد ۶۷ متری در پونک به سرمایه ۲۰۰ میلیون تومانی نیاز است.

به گزارش اسپات نیوز، آپارتمان‌هایی که به بهای مترمربعی ۳ میلیون تومان برای رهن کامل فایل شده‌اند در بازار فعلی اجاره مسکن پرتعدادتر از سایر گروه‌های قیمتی هستند. به نظر می رسد با این میزان افزایش قیمت در رهن و اجاره طی ماه های اخیر، دیگر نه تنها خانه دار شدن بلکه اجاره خانه برای بسیاری افراد بخصوص در شهرهای بزرگ به چالش مهمی تبدیل شده است.

به گفته برخی مسئولین بازار مسکن بیش از آنکه از بورس تاثیر بگیرد، تحت تاثیر نرخ ارز قرار دارد و اگر قیمت ارز به ثبات برسد، بازار مسکن نیز آرام خواهد شد. به گفته مرتضوی، عضو هیئت مدیره کانون انبوه سازان، زمانی که نرخ دلار حدود ۲۱ هزار تومان بود میلگرد کیلویی ۸ تا ۹ هزار تومان فروخته می‌شد که هم اکنون با دلار ۲۹ هزار تومانی به کیلویی ۱۳ تا ۱۴ هزار تومان رسیده است. اگر دلار ارزان شود قیمت مصالح ساختمانی نیز کاهش می یابد. با این حال باید همه چیز را به بازار ارز سپرد و دید آیا در چند ماه آینده تغییری در قیمت مسکن رخ می دهد یا خیر.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=3103

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com