جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

ریزش قیمت خودرو در صورت ادامه رکود بازار

01:17۰

عبور از شوک ناگهانی افزایش قیمت اخیر، پیش‌فروش اخیر دو خودروساز، جانشینی سازمان حمایت به جای شورای رقابت برای تصمیم‌گیری درباره قیمت خودرو و پیش‌بینی ارزانی توسط فعالان بازار خودرو همه حکایت از نزولی شدن قیمت خودرو دارد. آیا این ارزانی ادامه خواهد یافت؟

به گزارش اسپات نیوز، اخیرا بازار خودرو شاهد افزایش قیمت شدید بود که به نظر می‌رسد در روزهای اخیر این نوسانات کاهش یافته است.

از سوی دیگر در هفته گذشته دو خودروساز ایران‌خودرو و سایپا پیش‌فروش خودرو داشتند که از طریق قرعه‌کشی قرار است خودروهای ارزان‌تر از بازار را در قالب طرح فروش فوق‌العاده به متقاضیان بدهند.

در همین حال اخیرا طبق تصمیم کمیته خودرو، شورای‌رقابت از قیمت‌گذاری خودروهای داخلی کنار گذاشته شد تا سازمان حمایت جانشین آن شود. حضور سازمان حمایت البته فعلا موقتی است اما برخی امیدوار به افزایش نظارت‌ها و برخوردهایی هستند که طبیعتا رکود را در بازار خودرو به همراه خواهد داشت.

از سوی دیگر رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو نیز اخیرا پیش‌بینی کرد که قیمت‌ها در بازار خودرو افت شدیدی خواهد داشت.

در همین مورد فیروز نادری، یک فعال بازار خودرو می‌گوید: قیمت تمام خودروهای ایرانی ظرف یک هفته گذشته بین چهار تا پنج میلیون تومان ارزان شده است. پیش‌بینی می‌شود چنانچه وضعیت بازار خودرو به همین منوال راکد بماند قیمت خودروها مجدد روند نزولی را طی خواهد کرد.

آیا این روند نزولی قیمت خودرو ادامه خواهد یافت؟

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=3592

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com