جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

فروش پکیج

فروش پکیج مشروط شد

02:00۰

با توجه به افزایش تقاضا برای خرید پکیج در فصل سرما، رئیس اتحادیه فروشندگان شوفاژ از سهمیه بندی و مشروط شدن فروش پکیج خبر داد.

به گزارش اسپات نیوز، مشاهدات از بازار لوازم گرمایشی و سرمایشی حاکی از این است که پکیج سهمیه‌بندی شده است! در همین رابطه رئیس اتحادیه فروشندگان شوفاژ و تهویه مطبوع محدودیت فروش پکیج را تائید کرد و و در این رابطه گفت:«برای فروش پکیج محدویت برای نمایندگی‌ها و سپس مصرف‌کنندگان گذاشته‌اند.»

محمدباقر معتمد در پاسخ به این پرسش که آیا پکیج سهمیه‌بندی شده است؟ به تجارت‌نیوز گفت: با توجه به اینکه در فصل سرما تقاضا برای خرید پکیج بالا گرفته است فروش پکیج در بازار ساماندهی شده است. با همکاری کارخانه‌ها، اتحادیه و نمایندگی‌های فروش پکیج مشروط شد. یعنی دریافت‌کنندگان پکیج یا باید مستندات لازم را برای خرید این کالا به نمایندگی‌ها نشان دهند که با تطبیق این مستندات پکیج به متقاضی ارائه می‌شود. همچنین در این مسیر وضعیت نمایندگی‌ها از دریافت پکیج کارخانه‌ها نیز کنترل می‌شود.

حذف دلالان و فروش پکیج به خریداران واقعی

این مسئول صنفی اضافه کرد: برای راستی‌آزمایی و کنترل بازار پکیج از نمایندگی‌ها وضعیت فروش آنها را می‌‎خواهیم. چنانچه نمایندگی‌ها سهمیه قبلی‌شان را فروخته باشند باید مدارک لازم (ارائه کارت نصب) را به کارخانه‌ها تحویل دهند. در غیر این صورت اگر مدارکی ارائه نشود از ماه‌های آینده سهمیه جدید به نمایندگی‌ها تعلق نمی‌گیرد.

او اظهار کرد: با اجرای این طرح به دنبال آن هستیم که در این فصل سرما پکیج‌ها به دست مصرف‌کننده واقعی برسد و در این شرایط بازار وسایل گرمایشی گرفتار دلال‌ بازی نشود.

معتمد در پاسخ به این پرسش که پکیج چطور به دست مصرف‌کننده واقعی می‌رسد؟ گفت: آدرس منزل افراد برای فروش پکیج دریافت می‌شود، نصاب به همراه خریدار به محل مورد نظر مراجعه می‌کند و در این شرایط پکیج به این افراد فروخته می‌شود.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=3716

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com