جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

قیمت مسکن

ماجرای پیامک‌های اشتباهی وزارت راه چیست؟

01:46۰

وزارت راه با ارسال پیامک‌های اشتباه به برخی مالکان، آنها را به پرداخت مالیات بر خانه خالی تهدید کرده و موجب نگرانی بسیاری از آنان شده است.

به گزارش اسپات نیوز، در راستای دریافت مالیات از ملک، وزارت راه، مسکن و شهرسازی «سامانه املاک و اسکان» را راه‌اندازی کرده و طی هفته‌های گذشته در قالب پیامکی به مالکان اعلام کرده که باید برای تعیین وضعیت سکونت و مالکیت املاک خود در یک بازه زمانی به سامانه املاک و اسکان به آدرس amlak.mrud.ir مراجعه کنند.

براساس این پیامک قرار بود مالکان وضعیت ملک خود را در بین چند گزینه «خودم ساکن هستم»، «دارای مستاجر»، «خالی از سکونت» یا «فروخته شده است»، انتخاب کنند.

اما این پیامک هفته گذشته با عنوان «آخرین اخطار» مجددا برای مالکان ارسال شد، در پیامک جدید آمده است که «مالک محترم: درصورت عدم تعیین وضعیت مالکیت و سکونت املاک خود در سامانه املاک و اسکان به نشانی amlak.mrud.ir تا ۹۹/۰۷/۲۸ مشمول پرداخت مالیات بر خانه‌های خالی می‌شوید. وزارت راه و شهرسازی.»

پیگیری‌های تجارت‌نیوز حاکی از این است که این پیامک برای همه مالکان بدون در نظر گرفتن انجام خوداظهاری توسط آنها ارسال شده، یعنی مالکانی که پس از دریافت پیامک اول نسبت به تعیین وضعیت سکونت و مالکیت خود در سامانه املاک و اسکان اقدام کرده‌اند نیز این اخطار پیامکی را دریافت کرده‌اند.

این پیامک آزاردهنده وزارت راه‌وشهرسازی موجب نگرانی مالکان شده است. انتظار می‌رود سامانه‌های ملی در این سطح دارای استانداردهایی باشند. یکی از این موارد اتصال پایگاه داده به‌صورت برخط به سامانه ارسال پیامک است، این بدان معناست که افرادی که با مراجعه به سامانه مذکور، املاک به نام خود را تعیین تکلیف کرده‌اند، دیگر نباید در لیست دریافت‌کنندگان پیامکی قرار بگیرند.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=4157

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com