جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

دارا دوم

سوددهی صندوق پالایش یکم به پایین‌ترین مقدار رسید

01:47۰

کاهش پیاپی ارزش نمادهای صندوق ‌ETF پالایش یکم عملا سوددهی برای خریداران آن را غیر ممکن ساخته است.

به گزارش اسپات نیوز، بازگشایی ۴ شرکت پالایشی در روزهای گذشته و کاهش قیمت هر سهم این شرکت‌ها نسبت به آخرین قیمت‌ها ریسک خرید واحدهای صندوق ETF دوم را افزایش داده است به گونه‌ای که با در نظر گرفتن تخفیف اعمال شده از سوی دولت، قیمت فعلی سهام شرکت‌های پالایشی همانند دارایکم چندان جذاب به نظر نمی‌آید.

افزایش قیمت سهام برخی از نمادهای این صندوق ودر هفته گذشته، موجی از امیدواری را بین خریداران واحدهای etf دوم ایجاد کرد اما امروز(چهارشنبه ۳۰ مهر ۹۹) تمام نماد‌های این صندوق همچون روزهای گذشته هفته جاری با صف فروش مواجه شدند.

اگرچه قیمت هر سهم پالایشگاه تهران و اصفهان بسیار پایین تر از نرخ تخفیفی دولت قرار دارد و در صورت تداوم این رنج منفی، خرید آن سودی برای خریداران واحدهای etf دوم در پی نخواهد داشت اما ارزش هر سهم پالایشگاه تبریز توانست در هفته‌های گذشته خود را به بالاتر از قیمت تخفیفی برساند تا در کنار نماد«شبندر» امید خریداران واحدهای این صندوق باشد.

پالایشگاه‌های تهران و اصفهان پس از بازگشایی در رنج قیمت پایین تری نسبت به قیمت فروش دولتی قرار گرفتند که بایستی دید می‌توانند در روزهای آینده خود را بالا بکشند یا خیر.

جدول زیر نمایانگر نوسانات سهام شرکت هایی است که در صندوق ETF پالایش یکم (دارا دوم) حضور دارند.

بخشی از سهام این شرکت‌ها که در اختیار دولت است در قالب صندوق etf با تخفیف ۳۰ درصدی به متقاضیان واگذار شد که مهلت پذیره‌نویسی این صندوق تا یک شنبه ۳۰ شهریور ماه تمدید شده بود.

واحدهای‌ای تی اف دوم حداکثر تا یک ماه پس از آخرین روز عرضه خود، به قیمت روز قابل خرید و فروش خواهند بود.

انتهای پیام

منبع
گسترش نيوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=4312

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com