جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

وام ودیعه مسکن به چند نفر پرداخت شد؟

02:23۰

تاکنون با معرفی حدود ۱۷۶ هزار نفر به بانک‌ها، بیش از ۵۵ هزار نفر توانستند تسهیلات ودیعه مسکن را دریافت کنند.

به گزارش اسپات نیوز، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: با توجه به درخواست مردم برای دریافت تسهیلات وام ودیعه مسکن، هفته قبل مرحله دوم ثبت نام این تسهیلات را شروع کردیم که تا کنون ۲۰۰ هزار نفر جدید در سامانه ثبت کردند.

محمود محمودزاده با اشاره به اینکه مهلت ثبت نام بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا تا ۳۰ مهرماه است گفت: افرادی که ثبت نام کردند بعد از گذراندن مراحل پایش در صورت واجد شرایط بودن، به کارتابل بانکی معرفی می‌شوند تا مراحل اخذ تسهیلات را طی کنند.

وی اضافه کرد: وام ودیعه مسکن، یکی از تصمیماتی بود که امسال موجب شد شرایط قابل قبولی نسبت به رشد، اجاره داشته باشیم و توانستیم آن را کنترل کنیم.

محمودزاده گفت: برای وام ودیعه مسکن با همت دولت ۲۰ هزار میلیارد تومان از محل اعتبارات تخصیصی با موضوع کرونا در نظر گرفته شد این مصوبه در ستاد ملی کرونا و ستاد اقتصادی دولت تنظیم شد که بر اساس آن، قرار است به متقاضیان در شهر تهران ۵۰ میلیون، در کلانشهرهایی که بیش از یک میلیون جمعیت دارند ۳۰ میلیون و در سایر شهرهای کشور، ۱۵ میلیون تومان بابت تمدید اجاره نامه پرداخت شود.

بیش از ۴۰ هزار نفر وام ودیعه مسکن دریافت کردند

وی افزود: در مرحله نخست ثبت نام وام ودیعه مسکن، یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر به طور پیامکی ثبت نام کردند و بیش از ۵۵۰ تا ۵۶۰ هزار نفر اطلاعات خود را وارد سامانه کردند و این اطلاعات پایش شد.

معاون مسکن و اقتصاد وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا، سقف تمدید اجاره در تهران ۲۵ درصد، برای کلانشهرها ۲۰ درصد و برای سایر شهرها ۱۵ درصد در نظر گرفته شد،، اما اخیراً مرکز آمار اعلام کرد افزایش نرخ اجاره به جای ۲۵ درصدی که ستاد ملی کرونا تعریف کرده، ۴۰ تا ۴۱ درصد است این رقم مربوط به کل اجاره هاست یعنی اجاره‌های جدید به اضافه اجاره تمدید شده است.

محمودزاده گفت: در صورتی که مصوبه ستاد ملی کرونا فقط، برای تمدید اجاره است و به طور کامل و حداکثر با دو درصد اختلاف بین ۲۵ تا ۲۷ درصد در تهران، در تمدید اجاره‌ها تفاوت داریم.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: ۴۱ درصدی که مرکز آمار اعلام کرده است مربوط به اجاره‌های جدیدی است که در این حوزه نرخ گذاری برای آن صورت نگرفته است.

وی گفت: دو تصمیمی که برای کنترل بازار اجاره گرفته شد یکی تعیین سقف اجاره، و دیگری وام ودیعه مسکن، در مجموع تأثیر مثبتی بر بازار اجاره گذاشته است.

 

انتهای پیام

منبع
خبر آنلاین
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=4257

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com