جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

پول صندلی‌های خالی از مسافران دریافت نخواهد شد!

03:004۰

رئیس سازمان هواپیمایی کشور با بیان این نکته که طی دستورالعمل پذیرش حداکثر ۶۰ درصدی مسافر درهواپیماها به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی، شرکت های هواپیمایی ۴۰ درصد مسافر خود را از دست می دهند، اعلام کرد با دستور وزیر راه و شهرسازی تمهیداتی اندیشیده شده که بتوانیم از هفته آینده صورت های مالی شرکت های هواپیمایی به خصوص ۶ ماهه اول سال ۹۹ را دریافت کرده و تسهیلاتی از طریق دولت به آنها پرداخت شود.

به گزارش اسپات نیوز، تورج دهقانی زنگنه، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری و سیاوش امیرمکری، مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، از مراحل پذیرش مسافر در ترمینال های یک و دوفرودگاه مهرآباد، اتوبوس های جابه جایی مسافر و پروازهای در حال انجام برخی شرکت های هواپیمایی بازدید کردند.

تذکر درصورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی

در حاشیه این بازدید رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز به یکی از شرکت های هواپیمایی به دلیل اشکال در تهویه داخل هواپیما در پرواز تهران- قشم تذکر جدی داده شد و دستور کاهش پروازها در همان مسیر صادر شد.

تورج دهقانی زنگنه ادامه داد: چنانچه مسافران با عدم رعایت پروتکل های بهداشتی مواجه شوند می توانند با تلفن های سازمان هواپیمایی کشوری به صورت شبانه روز تماس بگیرند و یا با اسکن بارکد فرم های نظرسنجی داخل هواپیما به صورت مستقیم با سازمان هواپیمایی کشوری در ارتباط باشند.

نظارت جدی سازمان هواپیمایی

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: بازدید میدانی امروز به منظور اطمینان از رعایت دستورالعمل پذیرش حداکثر ۶۰ درصدی مسافر درهواپیماها و دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی ابلاغ شده به شرکت های هواپیمایی انجام شد.

دهقانی زنگنه ادامه داد: شرکت های هواپیمایی تا زمانی که این دستورالعمل از سوی وزارت بهداشت لغو نشود ملزم به رعایت آن هستند و سازمان هواپیمایی کشوری نیز نظارت جدی خواهد داشت.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری افزود: با توجه به اینکه شرکت های هواپیمایی ۴۰ درصد مسافر خود را با این مصوبه از دست می دهند با دستور وزیر راه و شهرسازی تمهیداتی اندیشیده شده که بتوانیم از هفته آینده صورت های مالی شرکت های هواپیمایی به خصوص ۶ ماهه اول سال ۹۹ را دریافت کرده و تسهیلاتی از طریق دولت به آنها پرداخت شود.

پول صندلی‌های خالی از مسافران دریافت نخواهد شد 

کاپیتان زنگنه با بیان اینکه هیچ گونه افزایش قیمتی در نرخ بلیت هواپیما نخواهیم داشت، گفت: پول صندلی های خالی از مسافران دریافت نخواهد شد در این ایام هیچ افزایش قیمتی نداریم و این پول را به هیچ عنوان از مسافر دریافت نمی کنیم.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: سازمان هواپیمایی کشوری طبق ماده پنج بند “ب” قانون این سازمان، مسول جلوگیری از رقابت مضره و مصالح عمومی است، از آنجا که تاکنون مشکلاتی از سوی چارتر کننده وجود داشت با لغو پروازهای چارتری از ۲۵ مهر، به جز مسیرهای کیش و قشم و مناطق نفت خیز هیچ مسیر دیگری مجاز به چارتر نیست.

کاپیتان زنگنه در خصوص افزایش قیمت بلیت توسط برخی شرکت های هواپیمایی در روزهای اخیر اظهار داشت: طبق مدل سال های گذشته در زمان پیک پرواز قیمت ها براساس بازار عرضه و تقاضا افزایش می یابد زیرا بازار تابع عرضه و تقاضا است، شرکت های هواپیمایی براساس دامنه نرخی که برای آنها تعریف شده است هیچ افزایش قیمت نداشتند.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: جلساتی با وزیر راه وشهرسازی، نمایندگان کمیسیون عمران مجلس و شرکت های هواپیمایی برگزار و قرار شد که هفته آینده در نشستی مشترک به نتایجی دست یابیم.

انتهای پیام

منبع
فارس نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=4409

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com