جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

محکومیت آپارات

محکومیت بنیان‌گذار آپارات به ۱۰ سال حبس

02:00۰

محمد جواد شکوری مقدم، بنیان‌گذار آپارات به‌ دلیل منتشر کردن یک ویدئو در آپارات، از سوی دادگاه انقلاب به ۱۰ سال حبس محکوم شد!

به گزارش اسپات نیوز، محمد جواد شکوری مقدم، بنیان‌گذار آپارات، فیلیمو و مجموعه‌ی صبا ویژن به‌ دلیل انتشار ویدیویی از سوی یکی از تولیدکنندگان محتوا در آپارات، به ۱۰ سال زندان محکوم شد. این حکم شامل ۷ متهم دیگر هم می‌شود که در تهیه‌ی گزارش مذکور همکاری داشته‌اند.

حکم محکومیت جواد شکوری در حالی از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب صادر شده که به گزارش روابط عمومی آپارات، رأی بدوی است و تجدیدنظر خواهی در این زمینه صورت پذیرفته است.

درخواست تجدیدنظر با استناد به پلتفرم‌ها

روابط عمومی آپارات اعلام کرده که در تجدیدنظر خواهی آپارات، بر مصوبات حمایتی شورای عالی فضای مجازی از پلتفرم‌ها استناد می‌شود: «رأی صادرشده از شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه، رأی بدوی (نخستین) بوده، تجدیدنظر خواهی از این دادنامه صورت‌‌ پذیرفته و در لایحه‌ی اعتراضیه با اشاره به ماده ۲۳ قانون جرایم رایانه‌ای و مصوبات حمایتی شورای عالی فضای مجازی از پلتفرم‌ها که به‌صورت رویه‌ی ثابت درآمده، استناد شده؛ امیدواریم بر این مبادی محکمه‌ی تخصصی رأی مناسب را صادر نمایند.»

۴۵ میلیون کاربر در ماه

آپارات پیش از این هم بارها اخطاریه‌هایی برای منتشر شدن محتوای نامناسب روی پلتفرم دریافت کرده بود. برای مثال در ۲۹ اسفند ۹۸، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای انتشار محتوایی نامناسب، به آپارات اخطار داد. این درحالی است که آپارات هر بار با دریافت گزارش کاربران و نظارت خود، نسبت به جلوگیری از انتشار گسترده‌ی ‌ویدئوهایی با محتوای نامناسب اقدام می‌کند. گفته می‌شود آپارات ۴۵ میلیون کاربر ماهانه دارد. گزارش عملکرد سال ۹۸ آپارات نشان داد که روزانه بیش از ۱۸۰ میلیون دقیقه ویدئو در آپارات نمایش داده شده که به‌صورت میانگین، برابر با ۳۲ میلیون ویدئو است.

آپارات پلتفرم ارائه‌ی محتوای ویدیویی است و اکثر محتوایی که روی آن قرار می‌گیرد توسط کاربران آن تولید و منتشر می‌شود بااین‌حال ظاهرا دادگاه آپارات را به دلیل انتشار محتوای کاربران محکوم کرده است.

انتهای پیام

منبع
زومیت
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=4585

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com