جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

چه خبر از صندوق پالایشی یکم؟!

02:00۰

درحالی که حدود سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر منتظر آغاز معاملات صندوق پالایشی یکم و آزادسازی پول‌هایشان به ارزش ۱۳ هزار میلیارد تومان هستند، اعلام شده که برای ممانعت از ضرر سهامداران، آغاز این معاملات به تعویق افتاده است.

به گزارش اسپات نیوز، طبق اعلام مدیر صندوق پالایشی یکم میزان مشارکت مردم در پذیره‌نویسی «صندوق پالایشی یکم» حدود سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر و به ارزش ۱۳ هزار میلیارد تومان بوده است.

این تعداد با اتکا به وعده بازگشایی نماد در اوایل آبان ماه اقدام به پذیره‌نویسی پالایشی یکم کرده بودند اما اکنون داوود رزاقی، مدیر صندوق پالایشی یکم گفته است: با توجه به افزایش سرمایه پالایش نفت تهران (شتران) و پالایش نفت اصفهان (شپنا) در بورس هنوز افزایش سرمایه آنها در پرتفوی صندوق اعمال نشده، به همین دلیل اکنون نمی‌توان اقدام به بازگشایی نماد این صندوق کرد، زیرا این موضوع منجر به ضایع شدن حق مردم و ضرر و زیان آنها خواهد شد.

زمان عرضه کی فرا می‌رسد؟

وی توضیح داد: ابتدا اعلام شده بود که حداقل یک ماه پس از پذیره‌نویسی این صندوق ها نماد آنها در بورس بازگشایی خواهد شد؛ بنابراین اکنون در حال اقدام‌های لازم برای رفع مشکلات موجود و آغاز معامله این صندوق در بورس باشیم. پیگیری‌های زیادی از سوی فعالان بازار و مردم برای مشخص شدن زمان بازگشایی نماد «صندوق پالایشی یکم» انجام شده، اما در وضعیت فعلی و در این زمینه نمی‌توان زمان دقیقی را اعلام کرد و باید منتظر ماند تا اقدام‌های مربوط به افزایش سرمایه دو شرکت پالایشی به سرانجام برسد.

ارزش صندوق پالایشی یکم

هرچند تاکنون مشخص نشده ترکیب این صندوق از چهار سهم معلوم چگونه است، اما روند نمادهای این صندوق چندان سودده نبوده است.

تا پیش از آغاز بازار روز دوشنبه، در آخرین روز کاری بورس، نماد شتران پنج درصد نزول کرد و قیمت این نماد به ۱۳۷۸۰، قیمت شپنا نیز با نزول پنج درصدی به ۱۶۴۷۰، شبریز با نزول یک درصدی به ۳۲۵۶۰ و شبندر نیز با نزول پنج درصدی به ۳۱۳۰ ریال رسیده بود.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=4651

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com