جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

ارزیابی کیفیت خودرو

خرید خودرو ۵ ستاره تبدیل به آرزو شد!

01:56۱

بر اساس آخرین گزارش ارزیابی کیفی انجام شده در شهریور ماه ۹۹ در گروه خودروهای سبک، پنج خودرو سواری توانستند چهار ستاره کیفی و همچنین ۲۸ خودرو سواری و وانت سه ستاره کیفی به خود اختصاص دهند.

به گزارش اسپات نیوز، به تازگی تازه ترین ارزشیابی کیفی محصولات خودروسازان کشور منتشر منتشر شده و براساس آن برخلاف روند چند سال گذشته، هیچ محصول با کیفیت (۵ ستاره ای) توسط خودروسازان تولید نمی شود، چرا که ظاهرا روند تولید خودروهایی نظیر پژو ۲۰۰۸، سیتروئن سی ۳ یا سوزوکی ویتارا متوقف شده است و سایر خودروهای تولیدی نیز در بهترین حالت موفق به کسب ۴ ستاره کیفی شده اند.

براساس این گزارش که توسط اداره کل صنایع حمل و نقل وزارت صنعت و معدن و تجارت منتشر شده است در شهریور ماه امسال در گروه خودروهای سبک و در بخش وانت و لیست قیمتی یک وانت نیو پیکاپ فوتون دیزلی شرکت ایران خودرو دیزل با دریافت ستاره کیفی بالاترین کیفیت خودروهای تولیدی ساخت داخل را در این بخش به خود اختصاص داده است.

ارزیابی بر چه اساسی بود؟

گفتنی است که طی چند سال گذشته روند ارزیابی کیفی خودروهای تولیدی کشور متناسب با سطح قیمتی آن ها اعلام شده است و براین اساس گاها کیفیت یک خودرو دو ستاره گران قیمت، از یک خودرو سه ستاره ارزان قیمت بالاتر ارزیابی شده اما در نهایت مسئولان تصمیم  گرفتند تا جداول امتیازی خود را متناسب با قیمت تنظیم نمایند.

آنچه واضح است اینکه در پی وضع تحریم های دوسال گذشته، صنعت خودروسازی کشورمان چه در زمینه کمی (تیراژ) و چه در زمینه کیفی دچار مشکل شده است و حضور چشمگیر خودروهای سه ستاره قدیمی در جداول ارزیابی کیفی نیز شاهدی بر همین مدعاست.

انتهای پیام

منبع
دیجیاتو
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=4902

1 دیدگاه

  1. آنیتا

    به نظره من بهتره تیتر بزنیم کلا خرید خودرو تبدیل به آرزو شد

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com