جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

شاخص بورس

شاخص کل بورس در آستانه عقب‌گرد به کانال ۱.۲ میلیون واحدی

01:57۱

در حالی که بازار سهام امروز در شروع معاملات با افزایش تقاضا همراه بود اما در ادامه روند معاملات شاخص کل به دلیل فشار عرضه بیش از ۲٫۵ درصد ریزش کرد.

به گزارش اسپات نیوز،در جریان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بعد از نزولی چشم‌گیر واکنشی مثبت داشت اما جو هیجانی بازار سهام مانع از بازگشت شاخص کل شد.

با ریزش بیش از ۲.۵ درصدی، شاخص کل به یک میلیون و ۳۰۱ هزار واحد رسید و در مرز ریزش به کانال یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد قرار گرفت.

از نگاه برخی کارشناسان بر اساس تحلیل تکنیکال شاخص کل ممکن است تا کانال یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد هم ریزش کند و تا مشخص شدن نتیجه انتتخابات آمریکا و قیمت دلار بازار سهام بین شاخص یک میلیون و ۲۰۰ هزار تا یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد نوسان خواهد داشت.

با این حال برخی کارشناسان نیز پیش‌بینی کرده‌اند بعد از مشخص شدن نتیجه انتخابات آمریکا چون بازار سهام افت خود را کرده، بعد از انتخابات آمریکا جدا از پیروزی هر کدام از احزاب یا نامزدها بازار سهام روند بهتری خواهد داشت.

در جریان معاملات امروز بازار سهام نمادهای خودرویی به دلیل افزایش قیمت ۲۵ درصدی روندی مثبت داشتند اما در ادامه روند معاملات عرضه بر تقاضا چیره شد.

روند نزولی بازار سهام به دلیل تمایلات منفی بازار سهام است که همانطور که در دوره رشد بورس در نیمه اول سال تمایلات بازار سهام مثبت بود و حتی اخبار منفی بر روی روند بازار تاثیرگذار نبود ریزش بازار نیز به دلیل شکل‌گیری تمایلات منفی بورس است و اخبار مثبت تاثیر چندانی بر روند منفی بازار سهام ندارند و به نوعی می‌شود گفت ریزش بازار سهام جدا از رشد آن در نیمه اول سال نیست.

همچنین ارزش مجموع معاملات امروز به ۶۷۹۷ میلیارد تومان بود و نمادهای فولا، فملی و تاپیکو تاثیرگذاران اصلی شاخص کل بازار سهام بودند.

انتهای پیام

منبع
تجارت نيوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=4908

1 دیدگاه

  1. بی نام و نشان

    لعنت به این دولت که اینطوری برای جیب مردم کیسه دوخت این بلا رو سر ملت ساده ما آورد

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com