جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

احتمال آغاز معاملات صندوق پالایشی یکم از چند روز دیگر

01:14۰

معاملات صندوق پالایشی‌یکم که در شهریور ماه پذیره‌نویسی شده هنوز متوقف است اما معاملات این صندوق کی آغاز می‌شود؟

به گزارش اسپات نیوز، صندوق پالایشی‌یکم در شهریور ماه با ۴۰ درصد تخفیف پذیره‌نویسی شد اما با وجود گذشت دو ماه هنوز معاملات این صندوق شروع نشده و به دلیل ریزش زیاد بازار سهام، ارزش نمادهای این صندوق به شدت ریزش کرده است.

اما معاملات پالایشی یکم چه زمانی آغاز می‌شود؟ داوود رزاقی، مدیر صندوق پالایشی‌یکم در این باره گفت: از طرف ما اقدامات برای شروع معاملات این صندوق صورت گرفته، اطلاعات به کارگزاری‌ها داده شده است و احتمالا این صندوق تا چند روز دیگر در پرتفوی سهامداران قرار می‌گیرد. حتی قرار بود دو پالایشگاه افزایش سرمایه بدهند که تا زمان نشستن این صندوق در پرتفوها افزایش سرمایه این نمادها نیز بررسی می‌شود.

این تاخیر تقصیر کیست؟

به گفته رزاقی، این تاخیر از جانب سازمان خصوصی‌سازی است. «سازمان خصوصی‌سازی برای دریافت مجوز افزایش سرمایه و افزایش تخفیف این صندوق نیازمند مصوبه هیات وزیران است که به نظر می‌رسد بخش زمان‌بر کار از سمت سازمان خصوصی‌سازی باشد و از طرف ما نیست.»

او در پایان افزود: به دلیل افت زیاد بازار نسبت به زمان پذیره‌نویسی این صندوق در تلاشیم تخفیف این صندوق را بیشتر کنیم، بهتر است تخفیف‌های صندوق‌های دولتی را بعد از بازگشایی نماد اعمال کنیم نه قبل از آن، اینگونه تخفیف منطقی خواهد بود.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=4976

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com