جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

برق خانگي

۱۵ درصد مشترکان تهرانی مشمول برق رایگان

01:04۱

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق تهران بزرگ گفت: ۱۵ درصداز مشترکان برق خانگی در تهران، شامل دریافت تخفیف ۱۰۰ درصدی برق امید هستند.

به گزارش اسپات نیوز، رامین پوریا با اشاره به اینکه این اطلاعات اولیه بدست آمده از وضعیت مصرف برق در بخش خانگی تهران بزرگ است، گفت: از بین این ۱۵ درصد باید خانه‌های خالی و فصلی شناسایی و خارج شوند، زیرا این واحدهای مسکونی شامل دریافت خدمات برق امید نخواهند شد. طبق پیش‌بینی انجام شده با اجرای طرح برق امید در بخش خانگی بیش از ۱۰ درصد میزان برق مصرفی کاهش خواهد یافت. هدف از اجرای طرح برق امیدا اصلاح الگوی مصرف است که با کمک مشترکان محقق خواهد شد.

پوریا با اشاره به اینکه برای اجرای طرح برق امید و تحقق هدف گذاری انجام شده، ۴ مرحله انجام می‌شود ،ادامه داد: شناسایی شرایط مصرف، اطلاع‌رسانی درخصوص مصرف برق، تعیین راهکارهای کاهش مصرف و ارائه این راهکارها به مشترکان برق بخش‌های تعیین شده برای اجرای طرح امید است.

وی با بیان اینکه مشترکان برق به کم‌مصرف، خوش مصرف و پرمصرف تقسیم می‌شوند افزود: مشترکان کم‌مصرف در ایام گرم کمتر از ۱۰۰ کیلووات ساعت و در ایام غیر گرم تا ۸۰ کیلووات ساعت برق مصرف می‌کنند که این گروه شامل دریافت خدمات برق امید هستند.

مدیردفترمدیریت مصرف شرکت توزیع برق تهران بزرگ گفت: مشترکان خوش مصرف الگوی مصرف که شامل ۳۰۰ کیلووات ساعت در ایام گرم و ۲۰۰ کیلووات ساعت را رعایت می‌کنند و مشترکان پرمصرف نیز بیش از این اعداد برق مصرف می‌کنند.

پوریا با بیان اینکه هم‌اکنون ۵۰ درصد مشترکان خانگی خوش مصرف و ۳۵ درصد پرمصرف هستند اظهار داشت: در هفته آینده روش‌های کاهش مصرف برای مشترکان پرمصرف اطلاع‌رسانی می‌شود.

انتهای پیام

منبع
تجارت نيوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=5138

1 دیدگاه

  1. محمد

    آره آره این ۱۵% هم خودشونن

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com