جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

انتخابات آمریکا؛ مهمترین عامل نوسانات بازار ارز

03:07۲

مهم‌ترین علتی که فعالان بازار در چند هفته اخیر برای نوسانات کاهشی گاه به گاه در بازار ذکر می‌کردند، انتخابات آمریکا و پیشی گرفتن بایدن در نظرسنجی‌ها بود. حالا که کمتر از یک هفته به انتخابات باقی مانده مردم چه آینده‌ای را در انتظار بازار ارز می‌دانند؟

به گزارش اسپات نیوز، این هفته دلار با روندی کاهشی آغاز شد اما میانه هفته خبر تحریم‌های وزیر نفت و تعدادی از چهره‌های مرتبط با صنعت نفت کشور ورق را برگرداند و بازار روندی افزایشی پیش گرفت. با این حال روز چهارشنبه دوباره بازار حدود هزار تومان نوسان کاهشی را شاهد بود.

مهم‌ترین علتی که فعالان بازار در چند هفته اخیر برای نوسانات کاهشی گاه به گاه در بازار ذکر می‌کردند انتخابات امریکا و پیشی گرفتن بایدن در نظرسنجی‌ها بود. حالا که کمتر از یک هفته به انتخابات باقی مانده مردم چه آینده‌ای را در انتظار بازار ارز می‌دانند؟

گروهی از مخاطبان اسپات نیوز، با یاد کردن از مجموعه عواملی که این مدت برای کاهش نرخ ارز عنوان می‌شد، آن‌ها را بررسی کرده و االبته بی‌تاثیر یا موقتی می‌دانند، بنابراین این گروه افزایش قیمت دلار را دور از انتظار نمی‌دانند.

در ادامه تعدادی از نظرات آنان را می‌خوانید:

« اگر کل خزانه بانک‌هاى دنیا به بانک مرکزى ایران انتقال داده شود ارز وقیمت‌ها در ایران به ثبات نخواهد رسید. البته لازم به توضیح نیست. شما میدانید، ما می‌دانیم، آن‌ها می‌دانند»

« آقا دلار داره کف‌سازی می‌کنه برای ۴۵ تومان، این خط این نشون. یک ماه دیگه این موقع می‌بینید»

« با انتخاب ترامپ که احتمال آن ۹۹ درصد خواهد بود دلار و طلا تا یک‌ماه آینده بی‌نهایت افزایش قیمت خواهند داشت، طلا و دلار بسیار بالا می‌رود و رکورد تازه ثبت می‌کند. شک نداشته باشید ، تمام دلخوشی مسئولان اینه که بایدن انتخاب بشه تا از این باتلاق نجات پیدا کنن. این از محالات خواهد بود»

« کدام دلار ؟! دلاری باقی نمانده. اون چند بسته هم که دولت میاره صرافی‌ها به زودی تمام میشه»

« الان دو ماهه که هر زمان بانک مرکزی با دست‌کاری قیمت دلار رو پایین میاره در خبرهای اقتصادی عاملش این پایین اومدن رو آزادی احتمالی ارزهای مسدود شده ایران در برخی کشورها مینویسن که هنوز هم از هیچ آزاد سازی خبری نیست!»

«چه بایدن چه ترامپ انتخاب بشه تغییر نمی‌کنه اینا الکی می‌گن اگه بایدن رای بیاره میاد پایین چون مطمئنن که ترامپ برنده میشه و فقط می‌خوان با این شعار دلار رو تو بازار زیاد کنن»

« اولا چه بایدن و چه ترامپ انتخاب شود قیمت دلار تغییری نخواهد کرد. ثانیا دولت ایران نمی خواهد که قیمت دلار را پایین بیاورد. خودش بالا برده و بالا هم نگه داشته»

« سریال گرون شدن دلار و طلا و روند صعودی اون ادامه داره…گرونی بیداد می‌کنه ولی همه امید دارن که ارزونی بشه. محال ممکنه»

« ارز بالا می ره‌، دولت با پایین آوردن موقتی ارز می‌خواد پول مردمو جمع کنه تا باهاش سلاح بخره، چون دولت هیچ پولی نداره، خرش که از پل گذشت دلار بالاتر هم می‌‍رود»

در انتظار ریزش بازار

در مقابل افرادی هم به نتیجه انتخابات و تاثیر سایر سیگنال‌های مثبت بر بازار ارز امیدوار هستند. در زیر تعدادی از نظرات این گروه آمده است:

« سقوط دلار و طلا در این هفته و تا ۲ ماه آینده کاملا قابل پیش بینی است. سرمایه گذاری در این بازارها یعنی شکست کامل»

« جوی بایدن برنده انتخابات شد شک نکنید به زودی شاهد افت شدید قیمت دلار خواهیم بود»

« آماده برای سقوط آزاد قیمت دلار تا ۱۸ تومان»

« شک نکنید با توجه به آمار جوی بایدن رئیس جمهور میشه و به زودی شاهد سقوط قیمت دلار خواهیم بود»

« قیمت دلار و عامل گرونی در داخل کشوره. همین الان اراده کنن دلار میشه پنج تومن

« قیمت دلار تا انتخابات امریکا در بازه ٢٨ باقی میمونه بیشتری تغییر بستگی به فرد انتخاب شده دارد که فکر می‌کنم جو بایدن بشه و دلار ریزش کنه»

« اولین کسی که خبر آزاد سازی دلارهای بلوک شده را داد یک خبرگزاری عراقی بود چون ایران تهدید کرده بود فروش گاز را متوقف خواهد کرد و چون فعلا عراق جایگزینی برای خرید گاز ندارد مجبور شده دلارهای ایران را با مشورت آمریکا آزاد کند و از طرف دیگر چین در قبال بستن قرارداد ۲۵ساله با ایران متعهد شده بیست میلیارد دلار ایران را آزاد کند و صد و پنجاه میلیارد دلار هم در ایران سرمایه گذاری کند . پس بهتر این است تا ارزش دلار شما بیشتر پایین نیامده پول خود را یا به طلا تبدیل کنید»

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=5149

2 Comments

  1. محمد

    آره دیگه کلا همه چی و همیشه تقصیره آمریکا 😁

  1. صبا

    چه بایدن انتخاب بشه چه ترامپ اوضاع خیلی فرقی نداره 😭

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com