جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

ساخت و ساز مسکن

پیروزی بایدن چه بر سر بازار مسکن می‌آورد؟

01:33۳

دبیر انجمن انبوه‌سازان قم می‌گوید: در این بازه زمانی تمام دولتمردان منتظر نتایج انتخابات آمریکا هستند و معتقدیم چنانچه بایدن به عنوان گزینه اصلی ریاست جمهوری آمریکا رای بیاورد ممکن است که قیمت مسکن تا ۲۰ درصد هم کاهش یابد.

به گزارش اسپات نیوز، با رشد متوسط قیمت مسکن در تهران و رسیدن آن به متری ۲۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان برخی معتقدند که قیمت مسکن ممکن است با روی کار آمدن بایدن، گزینه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کاهش پیدا کند. آیا انتخابات آمریکا تاثیری در کاهش قیمت مسکن ایران دارد؟

تاثیر انتخابات آمریکا

دبیر انجمن انبوه‌سازان قم درباره تاثیر انتخابات آمریکا بر روند بازار مسکن ایران به گفت: افزایش دوباره متوسط قیمت مسکن در تهران نشان‌دهنده آن است که سیاست‌های پولی و بانکی ما روند آشفته‌ای دارد. در این بازه زمانی تمام دولتمردان منتظر نتایج انتخابات آمریکا هستند؛ معتقدیم چنانچه بایدن به عنوان گزینه اصلی ریاست جمهوری آمریکا رای بیاورد ممکن است که قیمت مسکن تا ۲۰ درصد هم کاهش یابد؛ چرا که ممکن است ارتباط بانکی ما با سایر کشورها تسهیل شود، مطالبات ارزی ما از کشورها آزادسازی شود که با ورود پالت‌های دلار قیمت مصالح ساختمانی نیز ارزان خواهد شد.

محمدعلی ربانی افزود: از سوی دیگر چنانچه ترامپ پیروز این انتخابات شود، ممکن است که تحریم‌ها علیه کشورهایی که با ما مراودات تجاری دارند، بیشتر شود که در این شرایط نیز قیمت مسکن نیز ممکن است دوباره افزایش یابد.

او اظهار کرد: قیمت مسکن ارتباط مستقیمی بر روند قیمت دلار دارد. چنانچه دولتمردان بتوانند بازار ارز را مدیریت و کنترل کنند قیمت مسکن نیز روند با ثباتی خواهد داشت.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=5097

3 Comments

 1. علی

  خدارو شکر که امنیت داریم و امریکا هیچ غلطی نمیتونه بکنه

   1. ….

    😂😂 زندگی های ما فوق العاده است

 1. محمد

  این الان مشکل ما دست بایدن و آمریکا وای خدا

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com