جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

آمریکایی‌ها در پی ساخت ماسک ضد کرونا

01:49۱

گروهی از محققان آمریکایی طرح اولیه از ماسک طبی را ارائه کرده اند که با تزریق مواد شیمیایی ضد ویروسی به لایه ای از آن می توان ویروس کرونا را غیر فعال و از انتشار آن جلوگیری کرد.

به گزارش اسپات نیوز، در حالی که خیلی از مردم جهان منتظر اعلام توزیع فراگیر واکسن کرونا هستند، محققان آمریکایی دانشگاه نورث ایسترن، ادعا می‌کنند با تزریق ضد ویروس‌های شمیایی به ماسک‌ها می‌توان ویروس کرونا را غیرفعال کرد.

طرح اولیه ماسک ضد کرونا

طبق طرح اولیه‌ای که آنها ارائه کرده‌اند، می‌توان با استفاده از اسید فسفریک و نمک مس که روی لایه از پلی آنیلین قرار می‌گیرند، ویروس کرونا را از بین برد. پلی آنیلین نوعی پلیمر است که می‌توان آن را روی ماسک‌های طبی معمولی به کار برد.

لایه شیمیایی ضدویروس به قطرات تنفسی که حاوی ویروس کرونا هستند حمله می‌کند و به این ترتیب سرایت بیماری از صاحب ماسک به دیگران را کاهش می‌دهد.

ماسک‌هایی که هم اکنون در دسترس هستند لایه‌ای از یک پارچه بدون بافت دارند که به طور معمول از پلی پروپیلن ساخته می‌شود و قدرت مقاومت ماسک را بیشتر می‌کند.

محققان با شبیه‌سازی دم ،بازدم، سرفه و عطسه در آزمایشگاه متوجه شدند برخی پارچه‌های بدون بافت تا ۸۲ درصد ذرات تنفسی فرار را پاکسازی می‌کنند.

از سوی دیگر لایه حاوی مواد شیمیایی قابلیت ماسک‌های عادی را ارتقا می‌دهد که نمی‌توانند از انتشار تمام قطرات تنفسی صاحب ماسک جلوگری کنند.

ماسک بهترین راه مقابله

جیاشینگ هوانگ در دانشگاه نورث ایسترن واقع در ایالت ایلینوی آمریکا و محقق ارشد این پژوهش می‌گوید: ماسک‌ها مهمترین بخش از تجهیزات حفاظت فردی در مقابله با همه‌گیری کووید ۱۹ هستند.

هوانگ و همکارانش تصمیم گرفتند با استفاده از مواد شیمیایی فرار قطرات تنفسی صاحب ماسک را طوری دستکاری کنند تا ویروس سریع تر غیرفعال شود.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=5228

1 دیدگاه

  1. ….

    چه باحال بود ممنون از اطلاعی که دادید😊

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com