جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

عملکرد رضایت‌بخش «تبلیغات گوگل» در سه‌ماهه سوم ۲۰۲۰

02:49۰

براساس گزارش مالی آلفابت از سه ماهه سوم ۲۰۲۰، درآمد حاصل از تبلیغات در گوگل و یوتیوب، نسبت مدت مشابه سال قبل ۱۴ درصد افزایش یافته است.

به گزارش اسپات نیوز، تبلیغات یوتیوب در فصل سوم سال جاری میلادی توانسته درآمدی بالغ بر ۵ میلیارد دلار به همراه داشته باشد. به نظر می‌رسد شرکت‌هایی که در اوایل سال جاری به دلیل شرایط خاصی که همه گیری کرونا به وجود آورده بود، حضور فعالی در بازار نداشتند، در فصلی که گذشت مجددا به شرایط عادی بازگشتند و برای تبلیغات در یوتیوب هزینه کرده‌اند.

در حال حاضر یوتیوب دارای بیش از ۳۵ میلیون حساب کاربری رایگان و بیش از ۳۰ میلیون مشترک پولی است.  این در حالی است که یوتیوب تی‌وی بیش از ۳ میلیون مشترک دارد. یوتیوب حق اشتراک این سرویس خود را خردادماه از ۵۰ دلار به ۶۴.۹۹ دلار در ماه افزایش داد.

ساندار پیچای، مدیر عامل گوگل در گفتگویی با سرمایه گذاران اعلام کرد: «از میزان تبلیغات سه ماهه سوم سال جاری بسیار خرسندیم.»

بخش تبلیغات گوگل در سه ماهه سوم سال جاری موفق به کسب درآمد ۳۷.۱ میلیارد دلاری شد. این در حالی است که درآمد این بخش در مدت مشابه سال قبل رقمی درحدود ۳۴ میلیارد دلار گزارش شده است. درآمد بخش تبلیغات یوتیوب نیز در فصل سوم سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۳۰ درصدی را تجربه کرده است. سال گذشته درآمد تبلیغات یوتیوب در فصل سوم سال رقمی در حدود ۳،۸ میلیارد دلار بود.

گوگل در سه ماهه دوم ۲۰۲۰ درآمد خوبی نداشت و برای نخستین بار درآمد این شرکت با افت روبرو شد. درآمد گوگل در فصل سوم سال جاری به رقمی درحدود ۴۶.۲ میلیارد دلار رسید. در حالیکه درآمد گوگل در مدت مشابه سال قبل ۴۰ میلیارد دلار گزارش شده بود.

درآمد خالص گوگل در فصل سوم ۲۰۲۰ به رقمی در حدود ۱۱.۲۴ میلیارد دلار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با درآمد خالص ۷.۰۶ میلیارد دلار گزارش شده است.

بخش دیگری از گوگل که شامل خدمات سخت افزاری، سرویس‌های ابری و فروشگاه گوگل پلی می‌شود؛ در فصلی که گذشت درآمدی در حدود ۵.۴ میلیارد دلاری به دست آورد که نسبت به درآمد ۴ میلیارد دلاری مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

وایمو و ویریلی نیز درآمدی در حدود ۱۷۸ میلیون دلار داشتند که در واقع این دو، جزو بخش‌های بودند که برای گوگل سودی به همراه نداشتند. در آمد بخش رایانش ابری گوگل در فصلی که گذشت، ۳.۴۴ میلیارد دلار گزارش شده است که نسبت به درآمد ۲.۳ میلیارد دلاری مدت مشابه سال قبل، افزایش داشته است.

در آمد بخش جستجو گوگل در فصلی که گذشت، ۲۶.۳ میلیارد دلار گزارش شده است که نسبت به درآمد ۲۴.۷ میلیارد دلاری مدت مشابه سال قبل، افزایش داشته است.

براساس اعلام ساندر پیچای در هر روز در حدود ۲۳۵ میلیون جلسه و بیش از ۷.۵ میلیارد تماس تصویری از طریق Google Meet، پلتفرم کنفرانس ویدیویی گوگل برگزار می‌شود.

انتهای پیام

منبع
دیجیاتو
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=5237

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com