جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

مخالفت دولت با طرح مجلس برای پرداخت یارانه کالا

01:45۰

با وجود صحبت‌های معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از نبود منابع برای پرداخت یارانه خرید کالاهای اساسی، در جلسه هفته گذشته مجلس این طرح با رای ۸۶ درصدی(۲۱۵ رای موافق) نمایندگان تصویب شد.

به گزارش اسپات نیوز، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از نبود منابع برای پرداخت یارانه خرید کالاهای اساسی خبر داد.

احمد میدری گفت: دولت با این طرح مخالف است و منبع مالی آن را ندارد.

پیش از این مژگان خانلو، سخنگوی ستاد بودجه سازمان برنامه‌وبودجه کشور نیز اعلام کرد: اجرای این طرح ممکن نیست چون پولی وجود ندارد. ما در هزینه‌ها و مصارف حتی چوب‌به‌چوب هم نیستیم و این طرح هزینه مضاعفی را تحمیل می‌کند.

اما در جلسه مجلس در روز چهارشنبه گذشته این طرح با رای ۸۶ درصدی(۲۱۵ رای موافق) نمایندگان تصویب شد.

در متن این مصوبه آمده است که دولت مکلف است تعداد حداقل ۶۰ میلیون نفر از طریق واریز اعتبار به کارت یارانه نقدی سرپرست خانوار به مبلغ ۱۲۰ هزار تومان برای هر یک از افراد سه دهک اول از جمله افراد تحت پوشش کمیته امداد، سازمان بهزیستی، رزمندگان معسر و افراد با درآمد کمتر از حداقل حقوق و دستمزد به مبلغ ۶۰ هزار تومان به هر یک از افراد سایر دهک‌ها اقدام کند.

همچنین دولت باید برای اجرای این قانون میزان ۳۰ هزار میلیارد تومان از محل فروش اموال حق‌الامتیاز و واگذاری سهام دولت و حقوق مالکان ناشی از آن در چارچوب قانون وزارت اقتصاد و دارایی تأمین کند.

معاون وزارت کار در حالی از احتمال اجرایی نشدن این طرح خبر می‌دهد که باید آیین‌نامه اجرایی این قانون توسط این وزارتخانه به هیات دولت پیشنهاد شود و حداکثر ظرف دو هفته پس از تصویب این قانون تعیین شود و به تصویب هیأت وزیران برسد.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=5262

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com