جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

واتساپ

رکورد پیام‌های ارسالی واتس‌اپ شکسته شد

01:37۲

پیام‌رسان واتساپ که در کشورهای مختلف دنیا محبوب است، به رکورد جالبی دست پیدا کرد؛ این پیام‌رسان روزانه میزبان ۱۰۰ میلیارد پیام است.

به گزارش اسپات نیوز، این رکورد که در شب سال نوی میلادی ثبت شد، بالاترین رکورد یک روز واتساپ است. موضوع جالب اینجا است که واتساپ در طول سال گذشته با مشکلات زیادی روبه‌رو بوده و بارها از دسترس کاربران خارج می‌شود؛ بااین‌حال این پیام‌رسان توانست در شب سال نوی میلادی رکورد قابل ‌توجهی ثبت کند و از دسترس کاربران هم خارج نشود.

در حال‌ حاضر واتساپ از نظر تعامل کاربران رقیبی ندارد و باید با خودش رقابت کند. دو پیام‌رسان واتساپ و فیسبوک مسنجر در سال ۲۰۱۶ در مجموع ۶۰ میلیارد پیام دریافت ردوبدل ‌کردند.

تیم کوک، مدیرعامل اپل، چند ماه پیش به این موضوع اشاره کرد که iMessage و FaceTime رکورد جدیدی در استفاده کاربران به دست آورده‌اند؛ اما آمار دقیق آن اعلام نشد. آخرین باری که اپل آمار استفاده از FaceTime و iMessage را اعلام کرد، بسیار کمتر از آمار واتساپ بود. در آخر بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که پیام‌رسان وی‌چت یک میلیارد کاربر دارد، اما حجم پیام‌هایی که روزانه با آن ارسال می‌شود، بسیار کمتر از واتساپ است.

در اوایل سال ۲۰۱۴ روزانه ۵۰ میلیارد پیام در واتساپ ارسال می‌شد؛ در آن زمان واتساپ ۵۰۰ میلیون کاربر داشت. در حال ‌حاضر واتساپ بیش از ۲ میلیارد کاربر دارد و تعداد کاربران این پیام‌رسان در هند از کشورهای دیگر بیشتر است. ویل کث‌کارت (Will Cathcart)، مدیرعامل واتساپ، به این موضوع اشاره کرده است که امسال مردم بیش‌ازپیش به پیام‌رسان‌ها وابسته‌ شده‌اند تا با افرادی که دوستشان دارند، در ارتباط باشند.

 

انتهای پیام

منبع
زوميت
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=5441

2 Comments

  1. آنیتا

    واقعا پیام رسان خوبی و تو ایران به ویژه بخاطره فیلتر تلگرام

      1. بی نام و نشان

        به لعنت خدا نمی ارزه! پیام رسان فقط تلگرام… هر سری با آپدیت هاش شگفت زده مون میکنه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com