جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

«ساترا» سایت‌های متخلف را نقره‌داغ کرد

01:32۱

ساترا در گزارشی اعلام کرده اگر سایت دانلود فیلم و سریالی اقدام به پخش سریال‌ها و محصولات نمایش خانگی بدون گذاشتن لینک دانلود قانونی این محصولات کند، آن‌ها را مسدود می‌کند.

به گزارش اسپات نیوز، شرکت دارای حق پخش سریال «آقازاده» شکایتی مبنی بر انتشار غیرقانونی سریال، توسط تعدادی از سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها به معاونت تدوین مقررات و امور حقوقی ساترا ارائه کرد. بر اساس این شکایت، حق پخش سریال در اختیار این شرکت بوده ولی سایت‌ها و اپلیکیشن‌های متعددی به صورت غیرقانونی اقدام به انتشار آن کرده و موجب ایجاد خسارت به مالکان و صاحبان محتوا شده‌اند.

در پی وصول این شکایت، معاونت تدوین مقررات و امور حقوقی پس از بررسی ادله ارائه شده و برقراری ارتباط با رسانه‌های متخلف، در نهایت به علت اهمیت مالکیت فکری و حقوق صاحبان آثار و فعالان صنعت صوت و تصویر و به منظور ایجاد بازار سالم، نسبت به مسدودسازی سایت‌های متخلف اقدام کرد.

ساترا در گزارشی اعلام کرده از این پس افراد یا شرکت‌های دارای حق مالکیت فکری محتواهای صوتی و تصویری می‌توانند با فرآیندهای ساده‌تر و سریع‌تری نسبت به احقاق حقوق خود و برخورد با رسانه‌های غیرمجاز منتشرکننده آثار خود در فضای مجازی، اقدام کنند.

با این وجود باید گفت که پخش فیزیکی نسخه‌های قاچاقی و دانلود نسخه‌های غیرقانونی سریال‌ها و فیلم‌های نمایش خانگی از بستر بسیاری از شبکه‌های اجتماعی همچنان پابرجاست و کنترل برخی از این کانال‌ها از دسترس ساترا نیز خارج است. اما اگر سایت دانلود فیلم و سریالی اقدام به پخش سریالها و محصولات نمایش خانگی بدون گذاشتن لینک دانلود قانونی این محصولات کند، ساترا آن‌ها را مسدود می‌کند.

انتهای پیام

منبع
دیجیاتو
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=5360

1 دیدگاه

  1. ….

    الان در کانال تلگرام براحتی میشه دانلود کرد بدون پول دادنی و کاملا قانونی😁😎

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com