جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

بيمه بيكاري كرونا

بیمه بیکاری ؛ تکلیف جاماندگان چیست؟

01:18۰

مدیر کل بیمه بیکاری وزارت کار گفت: لیست تمام کسانی که از طریق کاریابی ثبت نام کرده‌اند را برای سازمان تامین اجتماعی و خزانه ارسال شده است.

به گزارش اسپات نیوز، به دنبال شیوع گسترده ویروس کرونا از اسفند ماه سال گذشته و اعمال محدودیت‌ها برای کسب‌وکارها دولت اعلام کرد به کسانی که به موجب این بیماری بیکار شده‌اند سه ماه بیمه بیکاری پرداخت می‌کند.

اما به دلایلی برخی از بیکار شده‌ها دریافت بیمه بیکاری کرونا جاماندند و قرار شد که دولت با دادن فرصت مجدد این افراد نیز بتوانند مشمول دریافت این بیمه بیکاری شوند.

پس از گذشت چند ماه برخی از بیکار شده‌ها می‌گویند که موفق به دریافت بیمه بیکاری نشده‌اند.

مسعود بابایی، مدیر کل بیمه بیکاری وزارت کار در این خصوص گفت: لیست تمام کسانی که از طریق کاریابی ثبت نام کرده‌اند را برای سازمان تامین اجتماعی ارسال کردیم و تامین اجتماعی هم برای خزانه ارسال کرده است.

او افزود: وظیفه پرداخت حق بیمه برای این افراد به عهده خزانه‌داری است، تامین اجتماعی دو لیست بیکاران را ارسال کرده که یک لیست حدود ۶۵ هزار نفری ۶۵ میلیارد تومان بار مالی دارد و لیست دوم نیز ۳۲ هزار نفری ارسال کرده است.

به گفته بابایی، کسانی که بیکاریشان استمرار داشته باید به سامانه جامع روابط کار مراجعه کنند، برای این گروه بررسی و پرداخت حق بیمه بیکاری منطیق با قانون است، میزان بیمه بیکاری این افراد طبق روال عادی بررسی می‌شود.

انتهای پیام

منبع
تجارت نيوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=5538

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com