جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

وام بازنشستگان لشگری و کشوری

مطالبات بازنشستگان تا پایان آبان پرداخت می‌شود

01:54۰

به گفته رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران، ۳۵۰۰ میلیارد تومان برای مطالبات بازنشستگان پایان سال ۹۷ و قبل از آن تا آخر آبان در سراسر کشور پرداخت می‌شود.

به گزارش اسپات نیوز، مسعود شفیعی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران افزود: این مطالبات به دلیل فقدان اعتبارات پرداخت نشده بود که با وارد کردن اطلاعات در سامانه‌ای که سازمان برنامه و بودجه مشخص کرده، اقدام به پرداخت می‌کنیم، اما هنوز سهم استان‌ها به تفکیک مشخص نشده است.

وی اضافه کرد: با توجه به تخفیف ۱۰۰ درصدی که در نظر گرفته شده است، به محض وارد شدن اطلاعات، پرداخت از طریق مکانیزم خزانه خواهد بود که بیشتر از یک ماه طول نمی‌کشد.

افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارمندان

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران درباره افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارمندان هم گفت: براساس ماده ۶۸ قانون مدیریت کشوری اجازه داده شده ۵۰ درصد امتیازات شغلی که در قانون پیش بینی شده است، برای کارکنان دولت افزایش یابد که این امر تا پایان سال ۹۸ برای برخی دستگاه‌ها تا ۳۰ درصد و برخی دیگر تا ۵۰ درصد اعمال شد.وی ادامه داد: در بهمن پارسال هیات دولت مصوبه‌ای داشت که دستگاه‌ها بتوانند امتیازات را تا ۵۰ درصد افزایش دهند، براساس تصویب‌نامه هیچ منع قانونی برای افزایش وجود نداشت، اما سازمان برنامه و بودجه قید کرده بود از محل بودجه سالانه این افزایش حقوق‌ها تخصیص یابد که البته باید از محل صرفه‌جویی، تامین اعتبارات فوق صورت می‌گرفت.

شفیعی گفت: توافقی میان سازمان برنامه سازمان امور مالیاتی و وزارت اقتصاد انجام شد که بتوانیم یک هدف بسیار مهم دیگر را که آن تحقق نظام درآمد هزینه‌ای استانی بود، اجرا کنیم.

وی افزود: این بستر فراهم شد که اگر استان‌ها بتوانند حصول درآمد مالیاتی را محقق کنند به نسبتی سازمان برنامه و بودجه هم خود را مکلف کرد سایر اعتبارات هزینه‌‌ای را در اختیار استان‌ها قرار دهد.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=5531

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com