جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

کاهش شدید تقاضا برای خرید موبایل

02:00۱

عضو انجمن واردکنندگان موبایل می‌گوید کاهش قیمت دلار، مردم را به کاهش قیمت موبایل امیدوار کرده و تقاضا برای خرید موبایل به شدت کم شده است.

به گزارش اسپات نیوز، مشاهدات میدانی نشان می‌دهد برخی واحدهای صنفی و پاساژها به دلیل نوسان قیمت ارز فعلا به مردم گوشی تلفن همراه نمی‌فروشند. به گفته مردم «انگار بازار رو یه هفته بستن و واحدهای صنفی فروش ندارن تا تکلیف دلار مشخص بشه.»

این در حالی است که رئیس اتحادیه فروشندگان صوت و تصویر معتقد است که احتمالا برخی مغازه‌ها موبایلی برای عرضه به مردم ندارند و به همین دلیل موبایل نمی‌فروشند.

به گفته ابراهیم درستی، واحدهای صنفی نسبت به برخی از سایت‌های آنلاین با انصاف هستند و تخلف این سایت‌ها نسبت به واحدهای صنفی فروش موبایل بیشتر است. در این وضعیت چنانچه واحدهای صنفی کالایی داشته باشند حتما به مردم عرضه می‌کنند.

عدم فروش موبایل تکذیب شد

همچنین عضو انجمن واردکنندگان موبایل هم هر گونه عدم فروش موبایل در سطح بازار را تکذیب می‌کند و معتقد است که این روزها به دلیل رکود در بازار عمده‌فروشان هم تک فروش شده‌اند، فعلا کسی در بازار موبایل نمی‌خرد و تقاضا نیز کاهش یافته است.

به گفته رضا قربانی علت اینکه تقاضای مردم فروکش کرده این است که فعلا متقاضیان منتظر هستند تا قیمت اجناس کاهش پیدا کند.

چرا موبایل باید ارزان شود؟

در همین راستا هم رئیس اتحادیه فروشندگان صوت و تصویر می‌گوید: کمبودی در بازار موبایل وجود ندارد. جنس به اندازه کافی در بازار است. این در حالیست که بازار به دلیل افزایش قیمت دلار نابه‌سامان به نظر می‌رسد.

درستی در پاسخ به این پرسش که آیا با تدوام کاهش قیمت دلار ممکن است قیمت موبایل ارزان شود؟ اظهار می‌کند: قیمت دلار تاثیر مستقیمی بر قیمت موبایل دارد. این روزها قیمت دلار همچنان در حال افزایش است پس دلیلی برای کاهش قیمت موبایل وجود ندارد.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=6563

1 دیدگاه

  1. بی نام و نشان

    گوشی خریدن با این قیمتا خریت محضه!

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com