جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

عرضه اولیه

عرضه اولیه ؛ منتظر کدام شرکت‌ها باشیم؟

04:55۰

به عقیده بسیاری از کارشناسان، در شرایطی که بازار سرمایه برای جان گرفتن نیازمند تزریق نقدینگی مجدد است، عرضه‌های اولیه می‌توانند آینده‌ای متفاوت را برای شاخص بورس رقم بزنند اما سوالی که مطرح است، این است که تا پایان سال منتظر کدام شرکت‌ها باشیم؟

به گزارش اسپات نیوز، اوایل سال جاری بود که حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان از عرضه اولیه در هر دو هفته خبر داد؛ وعده‌ای که با وجود جذابیت فراوان، خیلی زود از تب و تاب افتاد و رنگ واقعیت به خود نگرفت.

سهام ۶ شرکت در آستانه عرضه اولیه

آخرین خبر درباره عرضه اولیه به ۲۰ آبان ماه امسال برمی‌گردد. مجید نوروزی، معاون امور ناشران شرکت بورس در خصوص شرکت‌هایی که آماده عرضه در بازار سهام هستند اعلام کرد: در حال حاضر سهام شش شرکت بزرگ و متوسط در بازار دوم بورس تهران درج شده ودر مرحله عرضه اولیه هستند. این شرکت‌ها عبارتند از:

۱ – شرکت صنعت غذایی کوروش

سرمایه: ۳.۰۰۰ میلیارد ریال

۲ – شرکت تأمین سرمایه تمدن

سرمایه ۵.۵۰۰ میلیارد ریال

۳ – شرکت سپید ماکیان

سرمایه ۱.۰۰۵ میلیارد ریال

۴ ـ شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس

سرمایه ۲۰.۰۰۰ میلیارد ریال

۵ ـ شرکت سرمایه‌گذاری مدیریت سرمایه مدار

سرمایه ۲.۳۰۰ میلیارد ریال

۶ ـ شرکت پتروشیمی بوعلی سینا

سرمایه ۳.۵۰۰ میلیارد ریال

پیش از این، در ۱۱ آبان ماه اعلام شده بود که یک شرکت دیگر در بورس، درج نماد و یک گام به عرضه اولیه نزدیک شد. احتمالا در آینده نزدیک سهامداران شاهد عرضه اولیه شرکت پتروشیمی بوعلی سینا خواهند بود.

بیشتر بخوانید:

در همین روز مدیر عامل شرکت توسعه سرمایه و صنعت غدیر (هلدینگ سیمان غدیر) نیز از عرضه سهام این شرکت در بازار دوم فرابورس تا پایان پاییز امسال، خبر داد. موضوعی که به نظر می‌رسد روند توقف عرضه‌های اولیه شکسته شود.

علاوه بر این، پیش از این هم تجارت‌نیوز لیستی از عرضه اولیه‌های در انتظار را منتشر کرده بود.

استقلال و پرسپولیس، پتروشیمی‌های الوند و بوعلی، شرکت پالایشی ستاره خلیج فارس، شرکت حمل و نقل ریلی رجا، پتروشیمی اروند، شرکت تامین‌سرمایه تمدن، شرکت صنایع غذایی کورش، شرکت اوپال پارسیان سنگان، شرکت چوب خرز کاسپین، فروشگاه شهروند و روزنامه همشهری از مهمترین عرضه‌ اولیه‌های احتمالی پاییز امسال خواهند بود. با این حال طبق آخرین اخبار به نظر می‌رسد از میان این لیست عرضه اولیه غکورش از همه نزدیکتر باشد.

از سوی دیگر طبق آخرین اطلاعات بزرگترین عرضه اولیه امسال یعنی ستاره خلیج فارس احتمالا در زمستان امسال انجام خواهد شد.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=6725

493 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com