جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

کامیون‌های دست دوم اروپایی ترخیص می‌شوند

01:21۰

وزیر راه و شهرسازی گفت: ترخیص کامیون‌های وارداتی با موافقت و دستور رئیس‌جمهور به وزیر صمت و رئیس کل بانک‌ مرکزی انجام می‌شود.

به گزارش اسپات نیوز، محمد اسلامی اظهار کرد: ترخیص کامیون‌های وارداتی با موافقت و دستور رئیس‌جمهور به وزیر صمت و رئیس کل بانک‌ مرکزی انجام می‌شود. رئیس‌جمهور در نامه‌ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی دستور داد تا این وزارتخانه مجوز ترخیص کامیون‌های ۳ سال ساخت و رسوبی را به گمرک اعلام کند تا واردکنندگان بتوانند فرآیند نوسازی ناوگان باری جاده‌ای را تکمیل کنند.

وی افزود: طرح واردات کامیون‌های زیر سه سال ساخت از محل منابع ارزی متقاضی منشا خارج از کشور با اولویت خارج کردن کامیون‌های فرسوده بالای ۴۰ سال سن در دستور کار سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته بود.

وی یادآور شد: متاسفانه بیش از چهارماه بود که با وجود دریافت گواهی استاندارد و خدمات پس از فروش ورود حدود ۲۰۰۰ دستگاه کامیون اروپایی با مشکل روبرو شده بود که برای رفع این مشکل و جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت کامیون و رضایت کامیون‌داران موضوع از رئیس‌جمهوری پیگیری و دستور لازم مبنی بر این‌که کامیون‌ها هم مطابق مصوبه ۹۹/۸/۱۲ ستاد اقتصاد همانند کالاهایی که ارز آنها توسط متقاضی تامین شده از گمرکات کشور ترخیص شوند، دریافت شد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: اکنون طرح واردات کامیون‌ها بر اساس موضوع بند (ث) ماده ۳۰ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور انجام خواهد شد.

انتهای پیام

منبع
خبرآنلاین
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=8995

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند